Romantyczne miejsca na świecie. Urok tropików i europejskich stolic. Jeden nieoczywisty kierunek

Wspólne podróże w romantyczne miejsca na świecie to doskonały pomysł nie tylko na walentynki. Okazji bywa wiele, ciekawych kierunków również. Przedstawiamy kilka spośród nich.

Romantyczne miejsca w Europie: najpiękniejsze stolice

Jakie są najbardziej romantyczne miejsca w Europie? Oczywiście interesujących lokalizacji można wskazać setki, znajdują się one także w Polsce. Na pewno warto jednak odwiedzić niektóre europejskie stolice: każda z nich ma coś do zaoferowania zakochanym.

Paryż

Stolica Francji to niewątpliwie jedno z najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Oczywiście znaczenie mają język, kuchnia i smak francuskiego wina. Bezkonkurencyjny może też okazać się spacer brzegami Loary, który zakończy się kolacją w kameralnej restauracji z widokiem na wieże Eiffla. 

Paryż/ Fot. ShutterstockParyż/ Fot. Shutterstock Paryż/ Fot. Shutterstock

Lizbona 

Najbardziej melancholijna z europejskich stolic? Lizbona to zapach kwiatów, architektura przynosząca myśl o dawnych czasach, ale także brzmienie muzyki fado, która dotyczy miłości, co pomaga uzyskać stolicy Portugalii miano jednego z najbardziej romantycznych miast na Starym Kontynencie. 

Lizbona (zdjęcie ilustracyjne)Lizbona (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Pixabay

Romantyczne miejsca na świecie: Wenecja

Miasto znane z tysiąca romantycznych filmów z pewnością sprawdzi się w roli idealnej destynacji dla zakochanych. Tutaj też można próbować doskonałej kuchni, ale atrakcje w postaci przepłynięcia się gondolą i wieczornego spaceru uliczkami tchnącego średniowiecznym i renesansowym duchem miasta są nie do podrobienia. 

Wenecja (zdjęcie ilustracyjne)Wenecja (zdjęcie ilustracyjne) travelspot/Pixabay

Najbardziej romantyczne miejsca na świecie: urok tropików

Jakie są najbardziej romantyczne miejsca na świecie? Oczywiście nie może tu zabraknąć rajskiego uroku tropików. Malediwy, Seszele, a może Maui na Hawajach? Rajskie plaże, palmy, egzotyczna kuchnia, piękne wschody i zachody słońca kuszą także w perspektywie wyjazdu we dwoje. 

Malediwy

Luty będzie doskonałym czasem na tego rodzaju wypad, bo wówczas na Malediwach jest najlepsza pogoda. Bezdeszczowe i słoneczne dni dają możliwość podziwiania ciekawej roślinności i typowo turystycznych atrakcji wysp. Jednocześnie możliwe jest zwiedzanie zabytków. Malediwy są też rajem dla miłośników podwodnego świata, który można podziwiać podczas nurkowania.

Malediwy - wakacje w domkach na wodzieMalediwy - wakacje w domkach na wodzie pexels.com

Seszele 

Romantyczny klimat może też panować na Seszelach. Tutejsze atrakcje sprawiają, że miejsce to często jest nazywane rajem na ziemi. Według legendy to tutaj miał znajdować się biblijny raj, w który Ewa namówiła Adama do zjedzenia owocu z zakazanego drzewa. 500 km wybrzeża i rozmaitość, jeśli chodzi o charakter poszczególnych wysp, sprawiają, że nie można się tu nudzić także we dwoje. 

Seszele (zdjęcie ilustracyjne)Seszele (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Pixabay

Najromantyczniejsze miejsca na świecie - urok Włoch 

Najromantyczniejsze miejsca na świecie? Nie może tu zabraknąć Włoch, które przecież nie ograniczają się tylko do Wenecji. Lokalizacji w sam raz dla dwojga jest tu bardzo wiele. Z pewnością jedną z nich może być Werona, którą znamy przecież z najsłynniejszej historii miłosnej wszystkich czasów. Dzieje Romea i Julii mogą być doskonałym pretekstem do odkrywania uroków Półwyspu Apenińskiego we dwoje. 

Werona. Zdjęcie ilustracyjneWerona. Zdjęcie ilustracyjne Pixabay

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Najbardziej romantyczne miejsca - Islandia 

Jakie jeszcze najbardziej romantyczne miejsca można polecić? Nie każdemu spodobają się Francja czy Włochy. Nie zawsze mamy również ochotę na tropikalne wojaże. Alternatywa? Coraz częściej bywa nią daleka i z pozoru niedostępna Islandia. Wodospady, lodowce, czarne plaże i kaniony dają wspaniałą scenerię do tego, by można było przeżyć niezapomnianą wycieczkę tylko we dwoje. 

IslandiaIslandia Sam Kolder/pexels

Zobacz też: Innsbruck - to tu znajdziesz najwyżej położony ogród zoologiczny w Europie. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć

Więcej o: