Innsbruck - to tu znajdziesz najwyżej położony ogród zoologiczny w Europie. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć

Innsbruck to jedna z atrakcyjnych austriackich miejscowości, położona w samym sercu Alp. Dowiedz się, co warto zobaczyć tam podczas wyjazdu i przekonaj się, na jaką pogodę możesz liczyć, wybierając konkretną porę roku.

Innsbruck – gdzie jest to miasto?

Innsbruck – gdzie jest to malownicze, górskie miasto? Znajduje się ono w zachodniej części Austrii, u podnóża Alp. Stanowi stolicę Tyrolu. To zdecydowanie jedna z najpopularniejszych miejscowości turystycznych w tym kraju, odwiedzana szczególnie zimową porą. To piąte pod względem wielkości miasto w państwie. Zlokalizowane jest w dolinie Innu, na wysokości 574 m n.p.m. Szczególną atrakcją dla odwiedzających są wysokie, górskie szczyty, otaczające miejskie tereny. Dwa razy miasto organizowało zimowe igrzyska olimpijskie, a w 2008 roku należało także do grona organizatorów Euro.

Innsbruck, AustriaInnsbruck, Austria fot. Shutterstock

Innsbruck – co warto zobaczyć podczas wycieczki?

Zamierzasz odwiedzić Innsbruck? Co warto zobaczyć w tym efektownym, austriackim mieście? Jeśli cenisz sobie zdobycze architektury, koniecznie udaj się na Stare i Nowe Miasto. Na pewno docenisz tamtejsze piękne kamienice o bajecznych kolorach, które wyglądają szczególnie atrakcyjnie w sąsiedztwie łańcucha górskiego Nordkette. Warto przejść się główną ulicą spacerową przebiegającą przez Nowe Miasto, zwaną Maria-Theresien-Strasse. To tam można podziwiać kaplicę świętego Jerzego, Kolumnę świętej Anny, a także obejrzeć budynek Parlamentu Kraju Związkowego.

Innsbruck, AustriaInnsbruck, Austria fot. Shutterstock

Będąc w Innsbrucku, trudno też nie zobaczyć Złotego Dachu, czyli dachu balkonu jednego z okolicznych budynków. Wyróżnia się on wśród pozostałych pozłacanymi płytkami, których jest tam aż 2657. Warto również skorzystać z punktu widokowego, mieszczącego się na wieży miejskiej (znajduje się on na wysokości 31 metrów). Z góry można podziwiać pełną panoramę miasta.

Kamienica ze 'złotym' daszkiem. Innsbruck, AustriaKamienica ze "złotym" daszkiem. Innsbruck, Austria fot. Shutterstock

Dla tych, którzy lubią aktywne spędzanie czasu, sporą atrakcją może się okazać wjazd kolejką na jeden ze szczytów Nordkette. To doskonałe miejsce na spacer czy poświęcenie się sportom zimowym. Można także wybrać się na spacer nad rzekę Inn. Uwagę przyjezdnych zwraca także tutejsza skocznia narciarska Bergisel (jedna z czterech, na których rozgrywany jest Turniej Czterech Skoczni). Z kolei pasjonaci przyrody oraz rodziny z dziećmi znajdą coś dla siebie w miejscowym ogrodzie zoologicznym, będącym najwyżej położonym ogrodem tego typu w Europie. Wśród letnich atrakcji należy natomiast wymienić jezioro Natterer See, doskonałe do uprawiania sportów wodnych.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Innsbruck – jaka pogoda?

Na cel swojej podróży wybrałeś Innsbruck. Jaka pogoda może Ci tam towarzyszyć? Jeśli wybierasz się tam w celach spacerowych i by cieszyć się słońcem oraz wyjątkowo ładną pogodą, miej na uwadze, że najcieplejszy miesiąc to sierpień. Średnia temperatura powietrza utrzymuje się wówczas w dzień na poziomie 18 stopni Celsjusza. Gdyby z kolei odwrotnie – zależało Ci na najchłodniejszej porze, zdecydowanie wybierz styczeń, kiedy temperatura w dzień oscyluje na granicy 0 stopni Celsjusza, natomiast w nocy spada do około -10. Na zimowy wyjazd odpowiedni okaże się też luty, kiedy to temperatury będą jedynie odrobinę wyższe.

Innsbruck i okoliceInnsbruck i okolice Fot. Shutterstock

Innsbruck – latem czy zimą? Kiedy warto go odwiedzić?

Kierunek Innsbruck? Latem czy zimą? Choć przyjęło się, że to miejsce, ze względu na swoje położenie, ściąga najwięcej turystów w chłodniejszych miesiącach, może być także świetną bazą wypadową na lato. W ciepłe dni warto na pewno spacerować, nie tylko po górskich ścieżkach, ale i nad rzeką Inn, po Starym i Nowym Mieście czy po tutejszym ogrodzie zoologicznym. Na pewno atrakcyjne okażą się też wypady nad jezioro, gdzie można spokojnie korzystać z uroków różnych wodnych dyscyplin sportowych.

Zimą natomiast Innsbruck to prawdziwy raj dla miłośników nart, snowboardu, a także saneczkarstwa. Liczne trasy umożliwią również wędrówki narciarskie. Bez problemu skorzystasz także z uroków tutejszych lodowisk. Co więcej, zimowe krajobrazy, których dostarczy Innsbruck, na pewno doceni każdy fan naturalnego piękna.

Zobacz też: Oberstdorf. Skocznia nie jest główną atrakcją tego alpejskiego uzdrowiska

Więcej o: