Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii - w gorącej Hiszpanii też możesz liczyć na śnieżne krajobrazy

Poznaj malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii i przeżyj wyjątkowy urlop z rodziną lub swoją drugą połówką. Jeśli szukasz ciekawych lokalizacji na wyjazd, koniecznie sprawdź, gdzie warto się zatrzymać.

Piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii – Góry Sierra Nevada

Chcesz odwiedzić piękne miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii? Niezapomniane wrażenia dla miłośników białego szaleństwa i wszelkich aktywności czekają w malowniczych górach Sierra Nevada. Marząc o zimowym wypoczynku w Hiszpanii, udaj się na południe Hiszpanii, do Andaluzji, gdzie rozciąga się wyjątkowe pasmo górskie w Górach Betyckich.

Narty w górrach Sierra Nevada, HiszpaniaNarty w górrach Sierra Nevada, Hiszpania fot. Shutterstock

Sierra Nevada, czyli Góry Śnieżne, czarują bajkowymi widokami i kuszą zimowymi atrakcjami. Miłośnicy nart, którzy zdecydują się spędzić urlop w tym wyjątkowym miejscu, mogą wybierać z wielu wyciągów i nartostrad, gwarantujących niezapomniane przeżycia. Ośrodkiem, stanowiącym prawdziwe centrum narciarskie w Sierra Nevada, jest Borreguiles. Miejsce to oferuje różne trasy narciarskie, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie – zarówno początkujący, jak i osoby zaawansowane.

Poszukując niezapomnianych widoków, warto też odwiedzić Las Alpujarras, czyli urokliwe białe wioski, położone wśród górskiego krajobrazu. Należą do nich między innymi: Capileira, Pampaneira, Orgiva czy Bubion.

Romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii – Park Narodowy Sierra de las Nieves

Jakie romantyczne miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii warto wybrać na cel swojej podróży? Jednym z nich, jest malowniczy Park Narodowy Sierra de las Nieves. Każdy, kto zdecyduje się go odwiedzić, zyska okazję do podziwiania wspaniałych krajobrazów z niezwykle zróżnicowaną rzeźbą terenu. Park Narodowy, położony na górzystym obszarze, posiada nie tylko wzniesienia, ale i leje krasowe, jaskinie czy wąwozy. Na jego terenie znajdują się ciekawe szlaki turystyczne, umożliwiające podziwianie fantastycznych widoków, w tym wodospadów. Sierra de las Nieves stanowi też dom dla wielu gatunków ptaków (między innymi sokoła wędrownego i orła przedniego) i innych zwierząt, takich, jak koziorożec pirenejski.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Lista ciekawych miejsc na zimę 2022/2023 w Hiszpanii – które miejsca warto odwiedzić w czasie zimy?

Jeśli interesuje Cię lista miejsc na zimę 2022/2023 w Hiszpanii koniecznie sprawdź, gdzie jeszcze warto się wybrać, marząc o niezapomnianej przygodzie pełnej zapierających dech w piersi widoków. Ciekawe miasta i parki narodowe ze szlakami turystycznymi pozwolą Ci przeżyć wiele wspaniałych chwil.

Park narodowy Picos de Europa

Malowniczy Park Narodowy Picos de Europa znajduje się na terenach prowincji León, Asturii oraz Kantabrii. Na jego obszarze rosną buki i dęby, a rzeźbę terenu urozmaicają wapienne formacje skalne. Miejsce to oferuje ciekawe szlaki piesze dla zwiedzających i jest domem dla wielu gatunków zwierząt, w tym wilka iberyjskiego i niedźwiedzia brunatnego.

Picos de Europa, HiszpaniaPicos de Europa, Hiszpania Fot. By Mick Stephenson mixpix - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2639331

Park Narodowy Ordesa y Monte Perdido

Ordesa y Monte Perdido to jeden z najstarszych w Hiszpanii parków narodowych. Miejsce położone w Pirenejach Aragońskich urzeka malowniczym krajobrazem krasowym z łąkami, lasami, jeziorami i dolinami polodowcowymi, wąwozami, wiecznym śniegiem. Można zobaczyć tam również widowiskowe wodospady.

Ronda

Poszukujesz bajecznych widoków? Wyjątkowa Rodna zrobi wrażenie na każdym, kto zdecyduje się ją odwiedzić. Miasto wyróżnia się nietypowym położeniem – jego dwie dzielnice, Ciudad (część arabska) i Mercadillo (chrześcijańska część starówki), znajdują się po dwóch stronach wąwozu nad rzeką Guadalevín. Miejsce, urzekające malowniczością, obfituje też w ciekawe zabytki, które warto zobaczyć.

Ronda. Zdjęcie ilustracyjneRonda. Zdjęcie ilustracyjne Autorstwa versae - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8369797

Segowia

Malownicze miejsca na zimę w Hiszpanii? Segowia potrafi zauroczyć. Odwiedź wyjątkowe miasto i poznaj jego najciekawsze atrakcje, takie, jak: zamek Alkazar, Katedrę w Segowii (Santa Iglesia Catedral de Nuestra Señora de la Asunción y de San Frutos), starożytny akwedukt, Muralla de Segovia (mury obronne) czy Główny Plac w Segowii (Plaza Mayor).

Alcazar (Segowia)Alcazar (Segowia) fot. Sean Pavone / shutterstock.com

Toledo

Zimą odwiedź Toledo, miasto w środkowej Hiszpanii. Zobaczysz tam wiele ciekawych zabytków, do których należą: Alcázar de Toledo (kamienna fortyfikacja wzniesiona w najwyższej części miasta), Most Alcántara, brama Puerta de Bisagra w Toledo czy Synagoga El Tránsito.

Toledo w HiszpaniToledo w Hiszpani Fot. Robert Robaszewski / Agencja Wyborcza.pl

Ávila

Jednym z ciekawszych miejsc w Hiszpanii, jest pełna zabytków Ávila. Szukając miejsca na udany urlop w czasie zimy, warto udać się do miasta, otoczonego murami obronnymi, które zostały wzniesione wieki temu. Podczas pobytu w Ávilii zobaczysz między innymi: Katedrę Zbawiciela w Avili, Monasterio de la Encarnación (Klasztor Wcielenia) czy Bazylikę św. Wincentego.

Cuenca

Zobacz Zawieszone Domy w mieście Cuenca i odwiedź niezwykłe zabytki, takie, jak Katedra Santa María y San Julián w Cuence. Wizyta w ufortyfikowanej miejscowości, która znalazła się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, może stać się początkiem pięknej przygody!

Kordoba

Chcesz poznać więcej pięknych miejsc? Kordoba, miasto nad rzeką Gwadalkiwir w południowej Hiszpanii, ma do zaoferowania ciekawe atrakcje i piękne widoki. Jedną z najsłynniejszych budowli, zlokalizowanych w tej miejscowości, jest La Mezquita, czyli Wielki Meczet.

Zobacz też: Pałac Buckingham: znajduje się w nim aż 600 komnat, w tym ponad 70 łazienek i blisko 200 sypialni

Więcej o: