Gdzie jechać w lutym 2023? Poznaj miejsca, w których zapomnisz o zimowej aurze

Gdzie jechać w lutym 2023? Co wybierzesz: Wyspy Kanaryjskie, Egipt, a może Indie? Sprawdź koniecznie, gdzie miło spędzisz drugą połowę zimy, zapominając o jej mroźnych urokach.

Wakacje w lutym 2023: Wyspy Kanaryjskie

Planujesz wakacje w lutym 2023? Może najwyższa pora odwiedzić Wyspy Kanaryjskie! Choć to nie najgorętsze spośród miejsc, które masz do wyboru, na pewno sprawdzi się w przypadku, gdy nie przepadasz za upałami, a jednak chciałbyś skorzystać z ciepłej pogody i towarzyszącej jej, przyjemnej aury.

Najlepsze atrakcje Wysp Kanaryjskich: na co warto się skusić na Teneryfie czy Fuerteventurze? Zdjęcie ilustracyjneNajlepsze atrakcje Wysp Kanaryjskich: na co warto się skusić na Teneryfie czy Fuerteventurze? Zdjęcie ilustracyjne Shutterstock

Warto podkreślić, że luty jest w zasadzie najzimniejszym miesiącem na Wyspach Kanaryjskich, jednak znacznie różni się od naszej zimy. Temperatura powietrza zawiera się w wartościach od 15 do 21 stopni Celsjusza. Wszystko też zależy od tego, którą z wysp wybierzemy – te położone bardziej na zachód okażą się chłodniejsze. Najbardziej umiarkowana temperatura będzie panować na Teneryfie.

Ciepłe miejsca na wakacje w lutym 2023: Egipt

Interesują Cię ciepłe miejsca na wakacje w lutym 2023? Rozważ Egipt. Ten wyjątkowy kraj pozwoli Ci odpocząć w naprawdę sprzyjającym klimacie. Nurkując u jego wybrzeży czy wylegując się na plaży, zupełnie zapomnisz o śnieżnej zimie i szarych dniach bez słońca. W dzień temperatura powietrza oscyluje w granicach 23 stopni Celsjusza, natomiast nocą nie spada raczej poniżej 19. Jeśli natomiast liczysz na kąpiele, nie martw się – woda osiąga temperaturę około 20 stopni Celsjusza.

Największe wzrosty wycieczek podczas ferii zimowych zaobserwowano w EgipcieNajwiększe wzrosty wycieczek podczas ferii zimowych zaobserwowano w Egipcie Unsplash

W Egipcie masz sporo do zwiedzania, warto też wybrać się w rejs po Nilu. Na lutowy odpoczynek warto wybrać Marsa Alam lub El Quseir, ponieważ w słynnej Hurghadzie będzie wówczas znacznie chłodniej.

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Ciekawe miejsca na wakacje w lutym 2023: Kenia

Chcesz wiedzieć, jakie jeszcze są ciekawe miejsca na wakacje w lutym 2023? Warta odwiedzenia na pewno jest Kenia. Ten afrykański kraj zaprasza każdego, kto ma już dość chłodnych, a nawet mroźnych dni, doświadczanych w naszej części Europy. Zwykle można tam liczyć na temperaturę w granicach 26 stopni Celsjusza, choć zdarzają się również momenty, w których dochodzi ona nawet do 33 stopni. W nocy z kolei temperatura nie spada raczej poniżej 23-24 stopni, w chwili, gdy temperatura wody dobija do 28 stopni. W lutym w Kenii trwa pora sucha, która gwarantuje stosunkowo niską wilgotność powietrza i zmniejszone ryzyko opadów.

Kenia (zdjęcie ilustracyjne)Kenia (zdjęcie ilustracyjne) Fot. unsplash/mariolagrobelska

Warto odwiedzić tamtejsze parki narodowe, zwłaszcza jeśli interesuje Cię egzotyczna fauna i flora. Dla tych, którzy wolą bardziej "statyczny" wypoczynek, idealne okażą się miejscowe plaże. Na pewno znajdą się też amatorzy imponujących raf koralowych.

Zobacz też: Innsbruck - to tu znajdziesz najwyżej położony ogród zoologiczny w Europie. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć

Lista miejsc na wakacje w lutym 2023: Madera

Lista miejsc na wakacje w lutym 2023 byłaby niekompletna, gdybyśmy pominęli Maderę. Choć średnia temperatura w dzień wynosi około 17 stopni, zdarzają się także momenty, w których temperatura dochodzi do 26-27 stopni Celsjusza. Nie bez powodu przecież nazywa się ją "Wyspą Wiecznej Wiosny". To idealne miejsce dla osób, które nie chcą wylegiwać się w skwarze, a wypoczywać aktywnie, pośród bujnej roślinności. To doskonałe miejsce na wyprawy trekkingowe. Jednocześnie trzeba liczyć się z możliwością opadów, choć nie są to raczej ciągłe deszcze.

MaderaMadera Fot. Shutterstock

Najcieplejsze miejsca na wakacje w lutym 2023: Indie

Najcieplejsze miejsca na wakacje w lutym 2023? To także Indie. Jeśli marzysz o wypoczynku na słonecznej plaży, weź pod uwagę również ten kierunek. W zależności od tego, czy liczysz na upał, czy na umiarkowanie ciepłą temperaturę, wybierz się albo na wybrzeże Indii, albo bardziej w głąb kraju. W pierwszym przypadku przygotuj się na skwar (temperatura może osiągnąć ponad 30 stopni Celsjusza), natomiast w drugim licz się z umiarkowanymi temperaturami, oscylującymi koło 20-22 stopni.

IndieIndie fot. unsplash

Jeśli chcesz dużo zwiedzać i spacerować, luty to doskonały czas na wyjazd do Indii, ponieważ to część pory suchej. Dzięki temu nie zmęczysz się dusznym powietrzem i łatwiej będzie Ci pokonywać kolejne kilometry.

Zobacz też: Malownicze miejsca na zimę 2022/2023 w Hiszpanii - w gorącej Hiszpanii też możesz liczyć na śnieżne krajobrazy

Więcej o: