Kuba

Wypowiedzi na forum o:

Kuba

  • Kuba

    Amerykanie jak już się rozprawią z Iranem to wezmą się za Kubę. To kolejna szansa dla Polski, oby tym razem niezmarnowana. Powinniśmy być wspólnikiem USA w wyzwalaniu Kuby. Amerykanie lubią mieć współudziałowców w takich operacjach, a my mamy doświadczenie z Iraku i Afganistanu. Mamy też inne atuty.

  • …. Kuba. …

    Samolot z USA wylądował na Kubie. Z pomocą dla ofiar Melissy Do Santiago de Cuba dotarł kolejny samolot z amerykańską pomocą dla rodzin poszkodowanych przez huragan Melissa. To drugi transport w tym tygodniu, wart łącznie 3 mln dolarów. -- Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque Jeżeli naprawdę nic

  • A na Kubie płoną komitety

    Na Kubie głodni ludzie zaczynają brać sprawy w swoje ręce. Zaczynają palić komitety rządzącej pokastrowskiej dyktatury. Mam obawy, aby w ten oddolny ruch nie włączy się Trump, bo znając jego skuteczność z Iranu, to do władzy na Kubie może dojść kubańska mafia z Miami, na ulicach poleje się krew, a

  • Re: Zwrot na Kubie...?

    ignorant11 napisał: > eliot napisał: > > > "Nie znam układu sił politycznych wsród diaspory kubańskiej." > > > > Jest skrajnie antykomunistyczny w przeważającej mierze. Ostatnimi czasy > równie > > ż prorepublikański, co od dość dawna zapewniało republikanom władzę na Fl > orydzi > > e. > > > Ok ale

  • Re: Zwrot na Kubie...?

    . > > > > > Ok ale jak sie to przekłada na wpływy na Kubie? > > > Na Kubie niemal modlą się o Amerykanów! mam nadzieję, ze Trump nie spieprzy teg > o tak jak z Iranem, gdzie poczucie zdrady przez Trumpa/USA jest ogromne. Oczywi > ście przede wszystkim w miastach. Wracając do Kuby, to sądzę, że Trump

  • Re: Zwrot na Kubie...?

    eliot napisał: > "Nie znam układu sił politycznych wsród diaspory kubańskiej." > > Jest skrajnie antykomunistyczny w przeważającej mierze. Ostatnimi czasy równie > ż prorepublikański, co od dość dawna zapewniało republikanom władzę na Florydzi > e. > Ok ale jak sie to przekłada na wpływy na Kubie?

  • Po Kubie Wenezuela?

    Jak USA wyzwolą Kubę z komunizmu to mogą w Wenezueli rozpocząć drugą rundę wojny. Tak samo zakończoną finalnie upadkiem reżimu i oswobodzeniem państwa z rąk komunistów. Wenezuela to kraj większy i bardziej oddalony od USA niż Kuba, po zwycięstwie w fazie symetrycznej faza asymetryczna (walka z

  • Re: Kuba

    >Powinniśmy być wspólnikiem USA w wyzwalaniu Kuby. Amerykanie mają do Kuby prawo ze względu na Ernesta Hemingwaya, ale Polska ma prawo również, zważywszy na związki kulturowe łączące Polskę z Kubą.

  • Re: Zwrot na Kubie...?

    ignorant11 napisał: > scand napisał: > > > Dla mnie oczywiste jest że po przewrocie władzę powinna objąć wypędzona d > iaspor > > a, być może kilka lat w reżimie stanu wojennego. Gdyby udało im się podni > eść st > > andard życia Kubańczyków może z czasem opór eks-komunistów by osłabł. > > Nie

  • Re: Kuba

    perla.roztocza napisal: >Amerykanie jak już się rozprawią z Iranem to wezmą się za Kubę. >To kolejna szansa dla Polski, oby tym razem niezmarnowana. >Powinniśmy być wspólnikiem USA w wyzwalaniu Kuby. Powinnismy natychmiast wyslac nasze lotniskowce z F-35 na pokladzie by pomoc Amerykanom w