Kuba - największe atrakcje. 5 powodów, dla których warto tam polecieć

NS
03.03.2020 17:00
Kuba

Kuba (Itaka)

Kuba swoim niepowtarzalnym urokiem, burzliwą historią oraz klimatem wszechobecnej muzyki na pewno skradnie serca niejednej osobie. Ciekawych miejsc jest tam bez liku, ale co tak naprawdę warto zobaczyć na pierwszym miejscu? Wybraliśmy 5 największych atrakcji, których pod żadnym pozorem nie możesz przegapić!
autor
open-image
  • Hawana - stolica Kuby

   Obowiązkowym punktem zwiedzania Hawany powinna być fabryka cygar, rezydencja amerykańskiego pisarza Ernesta Hemingwaya i wpisana na listę UNESCO starówka. Warto odwiedzić też tętniące życiem lokale, w których podczas tradycyjnej hawajskiej uczty spróbujesz słynnego Cuba Libre. Dla romantyków polecamy spacery nadmorską promenadą Malecón - najlepiej o zachodzie słońca. Prawdziwą atrakcją jest też zabawa w klubie Tropicana.
   Sprawdź cenę
  • Plaże jak z obrazka

   Plaże (a jest ich aż 300) wyróżniają się białym piaskiem oraz ciepłą, krystalicznie czystą wodą. Najszersza i najdłuższa plaża znajduje się w Varadero i ciągnie się przez niemal 20 kilometrów wzdłuż północnego wybrzeża półwyspu Hicacos. Co więcej, uznawana jest za najpiękniejszą na Karaibach! Oprócz białego piasku, znajdą się tam również doskonałe punkty do nurkowania i uprawiania różnorodnych sportów wodnych.
   Sprawdź cenę
  • Dolina Vinales

   To miejsce zupełnie odmienne od stolicy i większych kubańskich miast. Przepiękna Valle de Vinales usytuowana jest w górach Sierra de los Organos, w zachodniej części Kuby. Cały teren doliny został objęty ochroną i wpisany na listę UNESCO. Krajobraz jest bardzo imponujący. Wydrążone przez podziemne wody wapienne pagóry i wzgórza poprzecinane tajemniczymi jaskiniami zapierają dech. Do tego niezwykły ogród botaniczny Casa de Caridad z bogactwem roślin ozdobnych i leczniczych.
   Sprawdź cenę
  • Mosty w Matanzas

   Matanzas to tzw. „miasto mostów”. Wszystko dlatego, że przecina je zatoka oraz trzy rzeki, nad którymi przerzuconych jest 21 zdobionych mostów! Zwiedzanie miasta najlepiej rozpocząć od historycznego centrum z charakterystycznym Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Tutaj również zobaczysz symboliczny budynek Teatru Sauto – jeden z najbardziej znanych na Kubie. Matanzas, niegdyś wypełnione plantacjami trzciny cukrowej, jest obecnie spokojnym miastem handlowym.
   Sprawdź cenę
  • Rum - smak Kuby

   Nie bez powodu Kuba określana jest mianem „krainy rumem płynącej”. Ten słynny trunek, rozsławiony przez karaibskich marynarzy i piratów, produkowany jest na wyspie od wieków. Najpopularniejszą marką, najlepiej sprzedającą się na świecie jest Havana Club. Można ją dostać w niemal we wszystkich hotelowych sklepach, jak i tych z pamiątkami. Cena trunku zależy od czasu składowania – im dłuższy okres, tym wyższa cena. Wyróżnia się trzy rodzaje rumu - każdy z nich smakuje wyśmienicie.
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • ob1canob

  Oceniono 3 razy 3

  Bylem. Chetnie wroce. Polecam.
  Havana jest strasznie syfiasta i za bialymi europejczykami ciagna sie ogony cwaniakow probujacych naciagnac na kase. nie polecam na dluzej niz 3 dni. Polecam mniejsze miasta na kubie i dzikie plaze jak np. w okolicach oslawionej Bay of Pigs

 • beton44

  0

  Wesoła gromadko Adama Ozjaszowicza - nie wstyd wam przed Gretą - taki ślad węglowy - tak się ku...ć za opłaty za reklamy ???

 • hummer_my_vehicle

  0

  Największa atrakcja jest przypominać sobie jak to było w Socja liźmie

 • hummer_my_vehicle

  0

  Największa atrakcja jest przypominać sobie jak to było w Socjaliźmie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX