Kuba zaostrza kryteria wjazdu do kraju. Nowe zasady od 1 stycznia

Na Kubie wzrasta liczba zakażeń na COVID-19. W większości są to przypadki importowane. Rząd reaguje i zaostrza zasady wjazdy do kraju.

Sezon turystyczny na Karaibach zwykle trwa od listopada do marca. Kuba dotknięta kryzysem gospodarczym, wynikającym z amerykańskich sankcji i spotęgowanym przez pandemię, walczy o "nową normalność".  

Do tej pory wystarczyło na lotnisku po przylocie zrobić test na koronawirusa. Koszt takiego badania wynosił 30 dolarów (ok. 110 zł). Od 1 stycznia rząd zmienia zasady. Podróżni jeszcze przed wylotem będą musieli wykonać badanie PCR w certyfikowanym laboratorium. Jego wynik nie może pochodzić sprzed więcej niż 72 godzin.

Wyjeżdżając na Kubę, warto pamiętać, że turyści nie mogą swobodnie poruszać się po całym kraju, a jedynie po wyznaczonym obszarze. Można uprawiać sporty wodne, nurkować, jeździć autobusami turystycznymi typu hop on-hop off, skuterami, rowerami czy wypożyczyć samochód. Ale nie można korzystać ze wszystkich wycieczek i atrakcji. We wszystkich hotelach zdrowie turystów monitorują zespoły medyczne, w skład których wchodzi lekarz, pielęgniarka i epidemiolog.

22 grudnia na Kubie potwierdzono 142 nowe przypadki zachorowań na COVID-19. Od początku pandemii zanotowano ich 10 500. 139 osób zmarło.

Źródło: Rzeczpospolita

Zobacz wideo Prof. Gańczak o szczepionkach: Polska jest znowu w niechlubnym miejscu w Europie
Więcej o: