Kuba. Po 8 miesiącach lotnisko w Hawanie otwiera się na turystów

Po prawie ośmiu miesiącach zamknięcia lotnisko w Hawanie otwiera się na turystów. Na Kubie zaczyna się właśnie sezon turystyczny, który potrwa do marca. W kubańskim porcie lotniczym obowiązkowo będziemy musieli zrobić badanie na COVID-19.

Informację o otwarciu lotniska w Hawanie ogłosił premier Kuby Manuel Marrero, podały ją też kubańskie media państwowe, powołując się Instytut Aeronautyki Cywilnej.

Otwarcie lotniska w Hawanie wynika z rozpoczęcia sezonu turystycznego, który zwykle na Karaibach trwa od listopada do marca. Kuba dotknięta kryzysem gospodarczym, wynikającym z amerykańskich sankcji i spotęgowanym przez pandemię, walczy o "nową normalność". 

Minister transportu Kuby Eduardo Rodríguez poinformował, że wszyscy przylatujący poddawani będą testom na koronawirusa. Zarówno w samym porcie, jak i w hotelach obowiązują restrykcyjne przepisy sanitarne. 

Kuba nie wymaga od podróżnych poddawania się testowi na koronawirusa przed podróżą. Ważne, żeby każdy tuż przed wyjazdem monitorował własne zdrowie i nie wybierał się na wakacje w stanie, który może zagrażać innym.

Źródło: Reuters

Zobacz wideo Po co komu lotnisko. Start ciężkiego transportowca z trawy
Więcej o: