Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca. Rabaty na lato 2020 nawet o 45%!

Co powiesz na wypoczynek w miejscu pełnym kolorów, muzyki, słońca, lazurowej wody i przyjemnego piasku? Przecież nie bez powodu Kuba nazywana jest wyspą jak wulkan gorącą. To tam wypoczniesz w towarzystwie atrakcji, które nie będą czekać na ciebie nigdzie indziej. To również doskonała okazja do skorzystania z promocji, które sięgają nawet 45%! Sprawdź nasze propozycje.
Kuba Hawana / Shutterstock Kuba Hawana / Shutterstock Shutterstock

Kiedy najlepiej wybrać się na Kubę?

Kuba niemal przez cały rok jest otwarta na przybycie turystów. Średnia temperatura wynosi ok. 25°C, a liczba słonecznych dni w ciągu roku przekracza 300! Jeśli jednak zamierzasz wybrać się na Kubę w sierpniu lub wrześniu, proponujemy ci zmienić czas podróży, ponieważ na wyspie mogą występować huragany. Typowy sezon turystyczny na Kubie przypada na porę suchą, trwającą od jesieni do wiosny. Jedynie zimą w okolicach Hawany i Varadero mogą wystąpić chłodniejsze dni. Jeśli nastawiasz swój wyjazd na zwiedzanie Kuby, warto, jeśli wybierzesz październik, kwiecień i maj - niskie ceny gwarantowane!

Kuba - budzi emocje i  zapada w serce Kuba - budzi emocje i zapada w serce fot. Istock/MIKOLAJN

Varadero - jeden z najpopularniejszych kurortów

Varadero to najsłynniejsze miejsce na beztroskie wakacje na Kubie. Miasto zajmuje cały półwysep Hicacos, położony ok. 140 km od Hawany. Varadero można podzielić na dwie części - lokalną i hotelową, obie ciągną się wzdłuż jednej z najpiękniejszych plaż na Kubie. Miasto zaoferuje ci świetne resorty, idealne na egzotyczne, rodzinne wakacje. Trzeba przyznać, że Varadero to bardzo dobre miejsce dla miłośników nurkowania, wędkarstwa oraz golfa. Dużą atrakcją miasta jest rezerwat przyrody Varahicacos z jaskiniami, w których znajdują się prehistoryczne malowidła. Jest co oglądać!

Plaża na wyspie Cayo Coco na Kubie Plaża na wyspie Cayo Coco na Kubie Shutterstock

Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

Nastawiasz swój wyjazd na zwiedzanie Kuby? Świetnie się składa, bo wycieczki objazdowe to świetny pomysł na jak najbardziej aktywne spędzenie wakacji. Proponowany przez nas wyjazd zaczniesz od zwiedzania Hawany - stolicy Kuby. Tam czeka na ciebie m.in. strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, starówka oraz plac św. Franciszka z barokową katedrą. W programie uwzględniono także zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Następny dzień również spędzisz w Hawanie odkrywając tam coraz to nowe miejsca. Oprócz stolicy Kuby, odwiedzisz także Pinar del Rio - miasto plantatorów tytoniu, Valle de Vinales - park narodowy z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. Wycieczka jest naprawdę urozmaicona i bogata w mnóstwo atrakcji. Plażowanie nad wodami Morza Karaibskiego czy chociażby wizyta w Trynidadzie to nadal nie koniec!

***

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność. Ceny wycieczek mogą różnić się w zależności od wybranego terminu

Więcej o: