Najpiękniejsze plaże Kuby. Varadero wśród najpiękniejszych plaż na świecie!

Najpiękniejsze plaże Kuby to z pewnością jedne z większych atrakcji na wyspie. Choć Kuba posiada wiele ciekawych miejsc, turyści doceniają przede wszystkim biały, miękki piasek, turkusowy odcień wody i rozłożyste palmy. Jakie są najpiękniejsze plaże Kuby?

Najpiękniejsze plaże Kuby. Ich krajobraz Cię zachwyci!

Najpiękniejsze plaże Kuby trudno opisać jednym słowem. Kuba to prawdziwy raj dla turystów, zachwyca wręcz niebiańskimi warunkami. Sama Kuba to 3735 km linii brzegowej, a dodatkowo duża ilość półwyspów i zatok, z czego niemal każda oferuje piękne, piaszczyste plaże. Wokół Kuby znajduje się wiele wysp, które są otoczone rafą koralową. Ten kraj to idealne miejsce dla amatorów rozmaitych sportów wodnych i turystów chętnych do plażowania. "Perła Karaibów" kusi doskonałymi warunkami pogodowymi, kiedy w Polsce mamy środek zimy.

Kreta może pochwalić się pięknymi plażami, z ciepłą wodą i miękkim, czystym piaskiem.Najpiękniejsze plaże Krety. Elafonisi wciąż zdecydowanym numerem 1 wśród turystów

Kuba - najpiękniejsze plaże, które trzeba zobaczyć

Za najpiękniejsze plaże na Kubie uważa się te zlokalizowane w północnej części wybrzeża, nad oceanem. Plaże od południowej strony, czyli nad morzem karaibskim, zachwycają swoim pięknem, jednak północne są o wiele bardziej spektakularne.

Plaża na wyspie Cayo Coco na KubiePlaża na wyspie Cayo Coco na Kubie Shutterstock

Zdecydowana większość kubańskich plaż jest piaszczysta. Znajduje się tam delikatny piasek o czystym, białym odcieniu, a woda ma ujmujący turkusowy kolor. Schronienie od słońca zapewniają zielone, rozłożyste palmy. Skaliste zejścia do morza można napotkać tylko w południowej części wyspy. Tam, by swobodnie wejść do morza, zaleca się odpowiednie buty do kąpieli.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Kuba - plaże spełniają oczekiwania najbardziej wymagających plażowiczów

Na wybrzeżu Kuby znaleźć można rozmaite plaże – zarówno takie z doskonałą infrastrukturą turystyczną, ekskluzywnymi hotelami i zapleczem gastronomicznym, jak i spokojne, nieco schowane przed ludzkim wzrokiem. W tych ukrytych zakątkach można podziwiać bogactwo raf koralowych i dziką roślinność. Jednym słowem każdy znajdzie coś dla siebie. A jakie plaże zasługują na szczególną uwagę?

Punta Cana to miejscowość, gdzie znajdują się najbardziej znane plaże na Dominikanie.Najpiękniejsze plaże Dominikany: nie tylko Punta Cana

Plaże na Kubie. Lista najciekawszych miejsc

Wśród najciekawszych plaż na Kubie można wymienić: Varadero, Playa Coral, Playas de Este i Playa Santa Lucia.

  • Varadero to jedna z bardziej znanych plaż. Jest najdłuższa na Kubie, a do tego najbardziej zachwycająca wśród karaibskich plaż. Nie brakuje tam rozrywek i atrakcji - poza miękkim piaskiem i turkusową wodą, jest tu dużo możliwości spróbowania swoich sił w sportach wodnych.
  • Playa Coral słynie z niezwykłych raf koralowych oraz koralowców. Mówi się, że w okolicznych wodach można podziwiać aż 300 gatunków ryb! Z tego względu odwiedza ją mnóstwo amatorów nurkowania. Szczególnie polecany do snorkelingu jest Rezerwat Flora i Fauna.

Kuba all inclusiveKuba all inclusive fot. Shutterstock

  • Playas de Este stanowi część Hawany. Jest tu mnóstwo luksusowych hoteli, co sprawia wrażenie nadmorskiego kurortu, ale to miejsce ma swój wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Robi wrażenie miejsca, które zatrzymało się w czasie. Poza hotelami i innymi atrakcjami z powodzeniem można znaleźć tu ciche zakątki.
  • Playa Santa Lucia również przyciąga rzesze turystów. Wczasowicze doceniają ją za spokojną i płytką wodę - bez problemu można iść w głąb przez około 100 m, pozostając w wodzie zaledwie ponad kolana. Brak tu rozwiniętej infrastruktury turystycznej, plaża jest bardzo dzika i to stanowi jej ogromny atut.

Zobacz też: Najlepsze atrakcje Egiptu: czy Egipt to tylko piramidy? Sprawdzamy, co warto zobaczyć [zabytki, ciekawe miejsca]

Więcej o: