śląskie

Więcej o:

śląskie

Wypowiedzi na forum o:

śląskie

 • Re: Słownik śląski

  pozytonium napisał: > Jurku. Jesteś Ślązakiem od tysiącleci, Pojmujesz tarnowską gadkę? Co to jest tarnowska gadka? To jakaś gwara języka śląskiego? Na co dzień mam do czynienia z gwarą olesko-lubliniecką i podopolską, ale pozostałe śląskie gwary też rozumiem, nawet te geograficznie bardzo odległe.

 • Słownik śląski

  Pamiętam jeszcze z lat swojej młodości, jak w Katowicach słyszałem rozmowę młodych ludzi. W pierwszej chwili pomyślałem, że to Niemcy. Dopiero po chwili zaskoczyłem, że to śląsko godka. A i nawet słownik śląski jest w internecie.

 • Re: Narodowość śląska

  napisał: > storima napisał: > > Jak jest po śląsku Tusk? Ť???? > Istnieje śląski tłumacz. Aplikacja na wzór Google Tłumacza.

 • Re: Narodowość śląska

  Mógłbyś jaśniej? W telefonie miałeś do wyboru narodowość śląską czy język? Bo narodowość śląska i język polski (silesian) to nie jest to samo. -- Kto niczego nie rozumie, musi we wszystko wierzyć.

 • Re: Narodowość śląska

  jureek napisał: > Samsungi od dawna mają język śląski zainstalowany fabrycznie. Pisałem tu o tym, ze od 2015 roku Samsung instalował język śląski na wybranych modelach. Teraz piszesz Jurku, iż obecnie instaluje na wszystkich ?

 • Re: Narodowość śląska

  napisał: > Mógłbyś jaśniej? W telefonie miałeś do wyboru narodowość śląską czy język? Bo n > arodowość śląska i język polski (silesian) to nie jest to samo. Miałem do wyboru dwa języki polskie. Nie było kaszubskiego, nie było łemkowskiego, był śląski i polski. S. -- The Last Ride of the Day

 • Re: Narodowość śląska

  Samsungi od dawna mają język śląski zainstalowany fabrycznie.

 • Re: Narodowość śląska

  Twórcy oprogramowania zapewne zależy na zwiększeniu sprzedaży na Śląsku i być może przy okazji na poparciu odrębności Śląska? A przy okazji, jest takie stowarzyszenie, "Ruch Autonomii Śląska" w skrócie RAŚ. O języku śląskim w smartfonach to wcześniej nie słyszałem.

 • Re: Narodowość śląska

  napisał: > storima napisał: > > Jak jest po śląsku Tusk? Ť???? > Donald Tusk mówił niedawno o uznaniu śląskiego jako kolejny język regionalny w Polsce. Język śląski to jest cześć polskiego dziedzictwa, skoro Ślązacy chcą uznania go za język regionalny to nie widzę powodu, żeby koś to blokował -

 • Re: Narodowość śląska

  Microsoft wprowadził natomiast język śląski już 7 lat temu. W wybranych modelach Samsunga. 27 marca 2015 Łukasz Majchrzyk Samsung wprowadza do wybranych modeli smartfonów język śląski do menu telefonów.