Temperatura w Karkonoszach - jaki będzie listopad?

Temperatura w Karkonoszach w listopadzie będzie dla turystów łaskawa. Jeśli zatem planujesz krótki wypoczynek to warto udać się właśnie tam ponieważ pierwsze dni listopada zapowiadają się w tym obszarze bardzo ciepłe.

Najwyższa temperatura w Karkonoszach – pierwsze dni listopada będą tam naprawdę piękne

Temperatura w Karkonoszach w listopadzie będzie sprzyjać pieszym wędrówkom. Według synoptyków najwyższa temperatura w Karkonoszach w listopadzie będzie dosłownie już w pierwszych dniach miesiąca. Zatem jeśli chcemy skorzystać z pięknej pogody to jest to właściwie ostatni dzwonek. Prognozy pogody przepowiadane przez meteorologów wyglądają bardzo zachęcająco.

Gdzie na weekend z rodziną? ŚnieżkaGdzie na weekend z rodziną? Śnieżka Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Według nich najwyższa temperatura w Karkonoszach będzie wynosiła nawet 18 stopni Celsjusza, a przy takiej temperaturze długie spacery to samo zdrowie. Warto także dodać, że w listopadzie przypada 9 słonecznych godzin w ciągu dnia, których szkoda nie wykorzystać na odpoczynek na świeżym powietrzu.

Najniższa temperatura w Karkonoszach. Czy w listopadzie będzie mroźno?

Najniższa temperatura w Karkonoszach w listopadzie ze względu na położenie geograficzne tego miejsca zazwyczaj jest niższa niż w innych obszarach kraju. Wpływa na to także klimat jaki tam panuje. W tym czasie w Karkonoszach można zwrócić uwagę na dużą wilgotność powietrza, co przyczynia się do tego, że może być nam zimniej niż w rzeczywistości jest.

Śnieżka, KarkonoszeŚnieżka, Karkonosze Pixabay

Według prognoz pogody najniższa temperatura w Karkonoszach spadnie w nocy do -3 stopni Celsjusza, ale tego możemy się spodziewać dopiero pod koniec miesiąca. Zdaniem synoptyków wcześniejsze noce będą cieplejsze, ponieważ temperatura będzie wahać się od 2 do 6 stopni Celsjusza. Wygląda na to, że w listopadzie nie musimy spodziewać się w Karkonoszach dużych przymrozków.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Średnia temperatura w Karkonoszach - listopad

Ile będzie wynosiła średnia temperatura w Karkonoszach w listopadzie? Odpowiedzi na to pytanie można szukać w długoterminowych prognozach pogody. Według synoptyków średnia temperatura w Karkonoszach wynosić będzie od 5 do 6 stopni Celsjusza. Wybierając się na spacer przy takiej temperaturze warto założyć cieplejszą odzież i cieplejsze buty oraz zabrać ze sobą coś ciepłego do picia.

Jaka temperatura w Karkonoszach - listopad także jest dobrym miesiącem na urlop

Temperatura jaka jest zapowiadana w Karkonoszach na listopad zachęca do odpoczynku na świeżym powietrzu. W listopadzie jest aż 19 słonecznych dni, w czasie których śmiało można korzystać z czasu spędzonego na spacerach. Według prognozy pogody listopad jest już ostatnim momentem na takie wyprawy. W kolejnym miesiącu pogoda zdecydowanie ulegnie pogorszeniu i pojawią się pierwsze przymrozki i chłodniejsze dni.

Zobacz też: Te miejsca w górach uwielbiają seniorzy. Nie ma tam trudnych szlaków, są za to piękne widoki

Więcej o: