Dziewięć szlaków dla leniwych. Te szczyty w Karkonoszach uchodzą za najłatwiejsze

Góry kuszą swoim pięknem o każdej porze roku jednak jesień jest wyjątkowo malownicza oraz spektakularna. Te dziewięć szczytów w Karkonoszach pokonają nawet najbardziej oporni - trasy i szlaki są łatwe, a podejścia delikatne. Na tych odcinakach podziwiać można widoki, krajobraz i przyrodę bez większego wysiłku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to idealny okres na górskie wycieczki - sprzyja temu temperatura i pogoda, a krajobraz mieni się w pięknych kolorach. Wyjścia na szlaki wymagają jednak przygotowania i niejednokrotnie dobrej kondycji. Są jednak luźniejsze odcinki, które nie powinny sprawić nikomu problemu. Te dziewięć szczytów w Karkonoszach gwarantuje wspaniałe wspomnienia i brak zadyszki. 

Dziewięć karkonoskich szczytów dla leniwych 

Wyjście w góry to sposób na aktywny wypoczynek. To także dobra okazja, by podziwiać malownicze krajobrazy. Wybierając Karkonosze jako punkt docelowy naszej podróży, nie musimy się obawiać poziomu trudności oraz męczącego, wielogodzinnego marszu. 

Pierwszą trasą wśród dziewięciu karkonoskich szczytów dla leniwych jest Wodospad i Schronisko Kamieńczyk. Dystans, który musimy pokonać to zaledwie 1,7 km - wycieczkę warto rozpocząć z miejscowości Szklarska Poręba na Osiedlu Huty. Tam bezpiecznie pozostawiając samochód możemy wyruszyć na wycieczkę, która zajmie w jedną stronę około 20 minut. Punktem trasy jest także chodnik Szosy Czeskiej, z kolei w połowie drogi natkniemy się na Rozdroże pod Kamieńczykiem. Spacer kontynuujemy później czerwonym szlakiem i tak trafimy do wodospadu. W okolicy możemy odwiedzić także schronisko, by odpocząć i skorzystać z oferty restauracyjnej. 

Kolejnym ciekawym pomysłem na niewymagającą wyprawę jest trasa na Zamek Chojnik. Czas trwania spaceru to około godziny, a dystans, który przyjdzie nam pokonać, mierzy 2,1 km. Wyruszamy z Sobieszowa, podążamy czarnym szlakiem, który jest znacznie krótszy i łatwiejszy od czerwonego. Wędrówka oferuje także dodatkowe atrakcje: Skalny Grzyb czy Głazowisko. Na końcu tasy czeka malowniczy zamek.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Te szczyty w Karkonoszach uchodzą za najłatwiejsze

Szklarska Poręba, a konkretnie wyciąg - Szrenica i Hala Szrenicka to kolejna trasa uwielbiana przez turystów. Wyciąg krzesełkowy gwarantuje piękne widoki i zjawiskową panoramę. Znajduje się w Szklarskiej Porębie nieopodal ulicy Uroczej. Wyciąg prowadzi na Szrenicę położoną na 1361 m n.p.m. Jest to jeden z najwyższych szczytów w pobliżu - warto jednak podkreślić, że pogoda lubi być tam kapryśna, a chmury często zasłaniają widoki. Jeśli planujemy odwiedziny tego punktu, warto sprawdzić wcześniej prognozy. 

Wodospad Szklarki to kolejna atrakcja Karkonoszy. Spacer trwa zaledwie...dziewięć minut, a dystans, który przyjdzie nam pokonać to 500 metrów. Wystarczy po drodze z Piechowic do Szklarskiej Poręby podążać zielono-czarnym szlakiem. Okalająca przyroda i widok na wodospad są urocze, jednak warto połączyć tę atrakcję z czymś dodatkowym. 

Schronisko na Przełęczy Okraj na Skalnym Stole to kolejny ciekawy punkt na mapie. Podróż nie jest trudna i trwa nieco ponad godzinę. Dystans, który przyjdzie nam pokonać niebieskim szlakiem to 2,9 km. Trasa spod bacówki lub schroniska szybko minie i doprowadzi nas do 1250 m n.p.m. Później czeka nas niemal płaski odcinek do samego Skalnego Stołu.

W Karkonoszach warto odwiedzić także pozostałe szlaki i łatwe trasy: 

  • Karpacz, Orlinek - Schronisko PTTK Nad Łomniczką, 
  • Karpacz - Księża Góra, 
  • Wodospad Podgórnej, 
  • Wysoki Kamień. 
Więcej o: