Te miejsca w górach uwielbiają seniorzy. Nie ma tam trudnych szlaków, są za to piękne widoki

Malownicze krajobrazy, górskie powietrze, a do tego wszystkiego dbanie o zdrowie. Czy może być lepiej? Wielu seniorów ceni sobie aktywny wypoczynek, a naszym zdaniem nie ma do tego bardziej idealnego miejsca niż polskie góry. Można znaleźć tu wiele łatwych, ale niezwykle urokliwych szlaków. Podpowiadamy, które miejsca warto odwiedzić.

Urlop w górach niesie za sobą wiele zbawiennych korzyści dla naszego organizmu. Spacer po szlakach to świetny sposób na poprawienie kondycji, wytrzymałości i samopoczucia, a także dotlenienie i zredukowanie stresu. Co ważne, góry mają do zaoferowania szlaki turystyczne o różnych poziomach trudności. W związku z tym również seniorzy znajdą dla siebie odpowiednią trasę. 

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Łatwe trasy w górach dla seniorów. Rusinowa Polana

Rusinowa Polana stanowi doskonały kierunek dla początkujących. To właśnie stąd rozlega się malownicza panorama na Tatry Wysokie oraz Bielskie. Można stąd dojrzeć m.in. Rysy czy zachwycający swoim ogromem najwyższy szczyt Tatr i całych Karpat - Gerlach. 

Niemałą atrakcją są wypasane tu owce oraz chaty, gdzie skosztujecie popularnych serków z mleka owczego. Co istotne, na miejscu znajdują się również liczne ławki, na których można odpocząć i napawać się widokami

Rusinowa Polana leży na wysokości 1200-1300 m n.p.m. i prowadzą na nią trzy szlaki: niebieski z Zazadniej, zielony z Wierchporońca i niebieski z Palenicy Białczańskiej. Przejście każdym zajmuje od 50 minut do godziny i 15 minut. 

Dolina Białego - szlak dla seniorów w Zakopanem

Dolina Białego jest niezwykle malowniczym miejscem, który znajduje się między Sarnią Skałą i Krokwią. Trasa zaczyna się z zakopiańskich Kuźnicach i prowadzi przez urocze niewielkie wodospady, skałki i lasy. Chociaż trasa jest stosunkowo krótka i łatwa, to chętni mogą odpocząć na ławkach. To także doskonała okazja do delektowania się krajobrazem. Świetnym pomysłem może okazać się połączenie spaceru z odwiedzeniem popularnej skoczni narciarskiej - Wielkiej Krokwi, która znajduje się w pobliżu. 

Te miejsca uwielbiają seniorzy - Nosal

W zestawieniu nie mogło zabraknąć popularnego szczytu liczącego 1206 m n.p.m. - na miejsce prowadzi łatwy, zielony szlak. Przejście z Zakopanego zajmuje mniej niż godzinę, a rozpościerający się z niego widok naprawdę robi wrażenie! Z Nosala możecie podziwiać Zakopane, Giewont, Świnicę, Kasprowy Wierch czy Kościelec. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: