Karpacz - atrakcje u podnóża Karkonoszy. Od parku bajek po dom kata - każdy znajdzie coś dla siebie

Karpacz - atrakcje turystyczne dla każdego. Nie trzeba być miłośnikiem gór, aby znakomicie spędzić tam czas i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Nic więc dziwnego, że od lat jest to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych, który obiera kilka milionów turystów. Specjalnie dla Was stworzyliśmy listę kilku najciekawszych atrakcji Karpacza, które koniecznie musicie zobaczyć

Co roku Karpacz odwiedza ponad 2,5 mln osób pragnących odpocząć u podnóża Karkonoszy. Popularność tego miejsca wynika nie tylko z pięknych widoków, jakie oferuje, ale i różnorodności atrakcji, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jest to miejsce idealne zarówno dla zwolenników aktywnego wypoczynku, jak i miłośników spokojnych wczasów na łonie natury. 

Zaraz obok Karpacza znajduje się królowa Polskich Karkonoszy - Śnieżka. Ten najpopularniejszy górski szczyt, co roku oblegany jest przez tłumy turystów. Zaraz obok mieści się Kopa, na którą można wyjechać kolejką linową, oferującą przepiękne widoki. Górskie wędrówki to jednak nie wszystko, co miasto to ma do zaoferowania. 

Najstarszy kościół w Polsce - Świątynia Wang 

Zdumiewającym może być fakt, że w samym sercu Karkonoszy znajdziemy 800-letnią norweską świątynię, na dodatek protestancką. Kościółek ten powstał w norweskiej miejscowości Vang, jednak za sprawą pruskiego króla Fryderyka Wilhelma IV został on w całości przeniesiony na Dolny Śląsk. Obecnie jest on uważany za najstarszy drewniany kościół w Polsce i symbol miasta Karpacz, który co roku przyciąga tłumy turystów.

Park Bajek - ulubiona atrakcja Karpacza najmłodszych turystów

Atrakcja ta została otwarta w 2012 r. i jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z dziećmi. Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie wśród najmłodszych turystów, dla których jest to doskonała forma rozrywki. W parku między innymi dzieci mogą przejść się ścieżką w lesie, gdzie podczas spaceru zobaczą osiem bajek braci Grimm takich jak Czerwony Kapturek czy Kopciuszek. 

Dom Kata, czyli wycieczka dla trochę starszych dzieci

W zabytkowym domu, zamieszkiwanym niegdyś przez ostatniego miejskiego kata stworzono ciekawą i bardzo nietypową ekspozycję narzędzi i urządzeń pokazujących średniowieczny sposób egzekwowania prawa. Miejsce to pozwoli poznać bardziej mroczne strony historii i bliżej zapoznać się z zawodem kata i urządzeniami, z których korzystał na co dzień. Należy mieć jednak na uwadze, że miejsce to przeznaczone jest głównie dla młodzieży i dorosłych, a dzieci poniżej 12 roku życia, mogą zwiedzać jedynie pod opieką dorosłych. Mimo to, dla starszych turystów będzie to na pewno ciekawa i niezapomniana przygoda.

Lalki z dalekiej Japonii, czyli Muzeum Zabawek w Karpaczu

W muzeum Zabawek w Karpaczu wyeksponowano imponującą kolekcję, twórcy teatru pantomimy i mieszkańca Karpacza, Henryka Tomaszewskiego. W tym miejscu mamy okazję podziwiać pokaźny zbiór niecodziennych zabawek z różnych dekad i zakątków świata. Kolekcja jest niezwykle różnorodna i bogata, znajdziemy tutaj zarówno stare lalki ludowe, jak i transformersy. Nie mogło oczywiście zabraknąć drewnianych koników, figurek produkowanych w PRL-owskich spółdzielniach, zabawek z Azji czy lalek z Japonii, a to tylko kilka z eksponatów, które możemy podziwiać w tym niezwykłym muzeum.

Co jeszcze Karpacz ma do zaoferowania?

Dużo więcej niż zostało wspomniane do tej pory. Doskonałą atrakcją dla fanów zimowych sportów, którzy pragną poczuć trochę grudniowej aury, jest całoroczne lodowisko, niedaleko, którego znajduje się park linowy. Jest on idealnym miejscem na aktywne spędzenie wolnego czasu i sprawdzenie swojej sprawności wśród koron drzew. Jeśli jednak dalej cierpicie na brak wrażeń to Karpacz ma do zaoferowania o wiele więcej atrakcji. Kolejną z nich jest jeden z najdłuższych torów saneczkowych w Polsce. Przejażdżka po letniej rynnie w saneczkach jest niecodziennym i ekscytującym przeżyciem, którego na pewno warto spróbować będąc w Karpaczu. Natomiast na zwolenników bardziej spokojnego odpoczynku czekają termy Cieplickie

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Więcej informacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: