Temperatura w Gorcach. Październik w Gorczańskim Parku Narodowym wygląda niesamowicie!

Temperatura w Gorcach w październiku zapowiada się zachęcająco, by skorzystać z ostatnich słonecznych i ciepłych dni. Gorczański Park Narodowy w okresie jesiennym oferuje nam piękne krajobrazy, więc warto pomyśleć o krótkim wypoczynku.

Najwyższa temperatura w Gorcach. Czy październik to dobra pora by wejść na Turbacz?

Temperatura w Gorcach w październiku prezentuje się zachęcająco. Złota polska jesień to dobry moment na odwiedzenie tych wyjątkowych zakątków. Jaka będzie najwyższa temperatura w Gorcach w październiku? Jeśli planujesz wyjazd w Beskidy Zachodnie to jest to akurat dobry moment by skorzystać z ładnej pogody.

Według synoptyków październik prezentuje się całkiem dobrze jeśli chodzi o najwyższą temperaturę w Gorcach, bo ta może plasować się między 10 a 16 stopni Celsjusza. Przy takiej temperaturze spacery to sama przyjemność. Należy jednak pamiętać, że Beskidy Zachodnie to teren, w którym panuje klimat górski umiarkowany, więc zarówno temperatura jak i warunki atmosferyczne szybko mogą ulegać zmianie.

Fot. Kamil Gozdan / Agencja Wyborcza.pl

Najniższa temperatura w Gorcach - październik

Najniższa temperatura w Gorcach w październiku także nie wygląda najgorzej. Oczywiste jest, że będzie tam nieco chłodniej niż w pozostałych regionach, chociażby ze względu na położenie geograficzne. Mimo to według przewidywań meteorologów minimalna temperatura w Gorcach będzie wahać się od 2 do nawet 11 stopni Celsjusza, a co za tym idzie również noce nie będą jeszcze bardzo chłodne.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Średnia temperatura w Gorcach – czym może nas zaskoczyć październik

Ile stopni w takim razie będzie wynosić średnia temperatura w Gorcach w październiku? Według synoptyków wartość temperatury średniej sięgnie około 13 stopni Celsjusza w ciągu dnia, ale oczywiście nie oznacza to, że aura nie może nas niczym zaskoczyć. Jeśli planujemy wyjazd w tereny górskie musimy być dobrze przygotowani na różne ewentualności pogodowe, ponieważ jak to w górach pogoda bywa zmienna i kapryśna.

Jaka temperatura w Gorcach? Październik według synoptyków będzie względnie ciepły

Sprawdzaj przed wyjazdem pogodę długoterminową, aby wiedzieć jaka temperatura będzie w Gorcach w październiku. Pozwoli Ci to na dokładną obserwację warunków atmosferycznych, jakie aktualnie tam panują. Należy pamiętać jednak, że mogą się one szybko zmieniać.

Fot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Przewidywania fachowców nie są najgorsze, ponieważ według nich październik nie będzie obfity w opady deszczu, a dni będą raczej słoneczne dzięki czemu będzie można dużo spacerować. Temperatura powietrza będzie również całkiem przyjemna, bo momentami może osiągnąć nawet 19 stopni Celsjusza. Jak na październik jest to obiecująca prognoza. Warto więc skorzystać z ostatnich przyjemnych i słonecznych dni, ponieważ kolejny miesiąc w Gorcach nie zapowiada się już tak ciepło.

Zobacz też: "Żywy skansen" na Podhalu. W malowniczym Chochołowie zatrzymano czas

Więcej o: