Beskidy polecają się na jesienny urlop. Trzy malownicze miejsca idealne na weekend

Gdzie na weekend? Zastanawiają się nad tym ci, którzy nie zdążyli wyjechać jeszcze na upragnione wakacje, ale też tacy, którzy chcą ponownie udać się na zasłużony wypoczynek. W Polsce jest wiele pięknych miejsc, ale to Beskidy sprawdzą się idealnie na jesienną wycieczkę. Co można tam zobaczyć? Podpowiadamy.

Beskid Żywiecki to wyjątkowy region Polski, który słynie z tego, że jest jednym z najpiękniejszych pasm górskich w kraju. Te malownicze tereny warto odwiedzić nie tylko w sezonie turystycznym, ale i jesienią, gdyż mnogość barw potrafi zachwycić.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Gdzie na weekend? Beskidy sprawdzą się idealnie

Wypoczynek w Beskidach jesienią jest doskonałym pomysłem. Góry zachwycają o każdej porze roku, ale to jesienią, gdy barw jest tak wiele, są najpiękniejsze. Warto również wybrać się w góry po sezonie ze względu na pogodę. Niższe temperatury zdecydowanie sprzyjają dłuższym i bardziej wymagającym wędrówkom.

Beskid Żywiecki - najpiękniejsze trasy. Idealne na piesze wycieczki jesienną porą

Hala Rycerzowa to fantastyczne miejsce na jesienny wypad w góry. Znajduje się tam urokliwa bacówka, w której można zatrzymać się i odpocząć. Rozległy teren i piękne widoki sprzyjają wieczornym ogniskom i są rajem dla fotografów. Najkrótsza trasa na Halę Rycerzową prowadzi z Soblówki. Jeśli zależy nam na dłuższej wycieczce, możemy wybrać szlak z Ujsołów, Rajczy, albo z Rycerki Górnej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei na szczycie Wielkiej Raczy możemy zobaczyć najpiękniejszą panoramę w Beskidach. Gdy widoczność jest dobra, na własne oczy można zobaczyć tam tatrzańskie wierzchołki. Nico niżej znajduje się schronisko, w którym można spędzić noc, co będzie niebywałą przygodą dla całej rodziny.  Na szczyt tej góry można dostać się żółtym szlakiem z Rycerki Górnej Kolonii w średnio dwie godziny. Nieco trudniejsza trasa prowadzi od Zwardonia lub od strony Rycerzowej.  

Jesienią warto wybrać się również na Babią Górę. Najprostszy szlak prowadzi wprost z Przełęczy Krowiarek. Na trasie na turystów czeka kilka miejsc widokowych. 10-kilometrową trasę można pokonać w czasie od czterech do sześciu godzin.

Więcej o: