Japoński klimat w polskich górach. To możliwe! Ten pensjonat łączy Kraj Kwitnącej Wiśni z góralskimi akcentami

Zastanawiasz się, gdzie pojechać na najbliższy urlop? Lubisz klimat i kulturę Japonii na równi z polską? Ten pensjonat jest dla ciebie. Prowadzi go japońska babcia w polskich górach. Doświadczysz tam magii obu krajów.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czym różnią się Japończycy od Europejczyków?

Jesteś miłośnikiem Japonii, ale nie możesz odwiedzić Kraju Kwitnącej Wiśni? W tym pensjonacie łączy się japońska kultura z klimatem polskich gór. Gdzie? Dom wczasowy znajduje się niedaleko Krakowa, tuż pod Gorczańskim Parkiem Narodowym. To miejsce łączy dwa kraje i naprawdę warto je odwiedzić podczas urlopu.

Zima w Japonii - kiedy się jej spodziewać? Czy w Kraju Kwitnącej Wiśni pada śnieg? Zdjęcie ilustracyjneZima w Japonii - kiedy się jej spodziewać? Czy w Kraju Kwitnącej Wiśni pada śnieg?

Japońska babcia prowadzi pensjonat w polskich górach. To magiczne miejsce

Akiko Miwa pochodzi z japońskiego miasta Nagano. Do Polski przyjechała pierwotnie, aby studiować szkło artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dokładniej o początkach życia w Polsce opowiada w wywiadzie z portalem Terakowski.pl. Jak sama mówi, pierwotnie była tylko pusta polana, gdzie chciała jedynie zamieszkać. Później zdecydowała się na pensjonat, który jest jedynym prowadzonym przez Japończyków w Polsce. Pierwsi goście zostali przyjęci w 1993 roku, tuż po zbudowaniu budynku. Do tej pory byli tu między innymi pracownicy japońskiej ambasady oraz Japończycy, którzy pracują w Polsce.

Japonia to kraj gdzie nowoczesność współgra z bogatą historią, a współczesna architektura dużych miast kontrastuje z drewnianą zabudową małych miasteczek bądź wsi. 

Mt. Fuji jest najwyższym szczytem w Japonii (3776 m n.p.m.), a dodatkowo jest to wulkan. Japończycy personifikują górę nazywając ją Fuji-san (Pan Fuji). JAPONIA

Japoński pensjonat w polskich górach. Łączy klimat obu krajów

Villa Akiko łączy klimat Japonii i Polski. Jakie atrakcje rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni czekają na gości? Są to między innymi zajęcia z:

  • ikebany (układania kwiatów),
  • zakładania kimono,
  • japońskiej kaligrafii,
  • ceramiki,
  • origami,
  • jogi,
  • zielarstwa,
  • obserwacji i fotografowania ptaków.

Gospodyni uczy też używania pałeczek oraz prezentuje Chado - tradycyjną ceremonię parzenia herbaty. Można też wziąć udział w karaoke i japońskiej gimnastyki. Są też organizowane Święto Latawca i Święto Kwitnącej Wiśni.

Więcej o: