Sprawdziliśmy kamery internetowe nad Bałtykiem. Widok na plaży w Kuźnicy może zaskakiwać

Polacy uwielbiają wypoczywać nad morzem. Wygrzewają się na piasku, wsłuchują w szum fal i zażywają kąpieli. Jednak mimo pogodnej aury, we wtorek 22 sierpnia na polskich plażach nie uświadczymy tłumów. Podobny widok zastaliśmy w Kuźnicy.

Kuźnica to urokliwa, kaszubska wioska rybacka położona w województwie pomorskim, tuż obok słynnych Chałup. Każdego roku urlopowicze chętnie odwiedzają tutejszą plażę, doceniając ją ze względu na biały piasek, czystość, a także usytuowanie od strony otwartego morza. Nie uświadczymy tu także dużych tłumów. Jednak we wtorek, 22 sierpnia plaża wyjątkowo świeciła pustkami. 

Zobacz wideo Niecodzienne zjawisko nad gdańską Wyspą Sobieszewską: chmura szelfowa

Zaskakujący widok na plaży w Kuźnicy

We wtorkowy poranek postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda sytuacja nad Bałtykiem. Wówczas, około 9:00 rano, zaskoczył nas widok, jaki zastaliśmy w Kuźnicy. Okazało się bowiem, że cała plaża była pusta... z wyjątkiem jednego rozstawionego nieopodal brzegu parawanu.

Pustki na plaży w Kuźnicy.Pustki na plaży w Kuźnicy. Fot. webcamera.pl

Co ciekawe, krajobraz prezentował się identycznie także dwie godziny później. Rodzina w spokoju mogła wylegiwać się na piasku i korzystać z nadmorskich okoliczności. Plażę mieli praktycznie tylko dla siebie. W oddali można było dostrzec jedynie garstkę urlopowiczów, spacerujących w pobliżu morza. 

Pogoda nad Bałtykiem. Jak będzie w najbliższych dniach? 

Dziś urlopowicze wypoczywający nad morzem mogą liczyć na pogodną pogodę i temperatury w granicach 22-25 st. Celsjusza. Jak zapowiadają się kolejne dni? W środę na Pomorzu Zachodnim (m.in. w Kołobrzegu) przewiduje się jedynie 21 st., a na Półwyspie Helskim 23 st. Jeden stopień więcej będzie w okolicach Trójmiasta. W Gdańsku mogą pojawić się także przelotne opady. 

Nieco cieplej zapowiada się dopiero w piątek. Wówczas w Trójmieście termometry wskażą 26 st., w Kołobrzegu 25 st., na Helu 24 st. W czwartek i piątek nie przewiduje się także opadów. Warto wykorzystać pogodę na plaży, bo od początku kolejnego tygodnia powróci ochłodzenie. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: