Najpiękniejsze plaże w Polsce. Tych nadmorskich perełek można ominąć podczas wizyty nad Bałtykiem

Wylegiwanie się po rozgrzanym piasku, szukanie ochłody w wodzie i wsłuchiwanie się w krzyk mew - Polacy uwielbiają wypoczywać nad morzem. W poszukiwaniu najpiękniejszych plaż często udajemy się za granicę, nie doceniając tego, co mamy pod nosem. Jakim miejscom warto się przyjrzeć w naszym kraju?

W Polsce nie brakuje prawdziwych perełek, które zapierają dech w piesiach urlopowiczów wypoczywających nad morzem. "Gazeta Krakowska" postanowiła im się bliżej przyjrzeć, tworząc subiektywne zestawienie najpiękniejszych plaż. Jeśli jeszcze was tam nie było, to najwyższy czas to zmienić. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Najpiękniejsze plaże w Polsce

Wśród propozycji znalazło się m.in. Świnoujście... i nic w tym dziwnego. Tamtejsze wybrzeże od wielu lat króluje w rankingach. Choć plaża cieszy się niezwykłą popularnością, to dzięki jej szerokości bez problemu znajdziemy odrobinę przestrzeni dla siebie. Dodatkowo może pochwalić się certyfikatem "Błękitnej Flagi", wyróżniającym miejsce za czystość i bezpieczeństwo. 

Niezwykle ciekawą propozycją jest plaża w Czołpinie. To właśnie tam z piasku wyrastają bowiem... pnie drzew. Są to pozostałości puszczy bukowo-dębowej sprzed 3 tys. lat, które zostały odkryte przez jeden ze sztormów.

To niezwykła pamiątka dawnych czasów, którą warto zobaczyć, póki morze znowu się o nią nie upomni

- zachęca instagramowy profil "pomorskietravel". 

 

Polacy uwielbiają wypoczywać na tych plażach

Inną wartą uwagi miejscowością jest Jarosławiec. Znajdziemy tu największą sztuczną plażę w Europie okrzykniętą przez wielu "polskim Dubajem". To piaszczyste wybrzeże o powierzchni 5 hektarów zostało ukończone w 2018 roku. Co ciekawe, w tym miejscu morze jest płytkie i ciepłe. Jak zwraca uwagę serwis jaroslawiec.pl, dzieje się tak dzięki "ograniczeniu przepływu wody morskiej i zamknięciu jej w pewnego rodzaju basenach". 

Na liście nie mogło zabraknąć jednej z najbardziej znanych plaż w kraju. Łeba co roku przyciąga tłumy turystów, którzy marzą o wypoczynku na delikatnym, białym piasku. Jak magnes działają na nich także słynne ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Zdaniem wielu można poczuć się tu niczym na pustyni. 

Gdzie jeszcze warto się wybrać? "Gazeta Krakowska" poleca również plażę między Juratą i Helem, w Kołobrzegu, Sopocie, Chałupach, Krynicy Morskiej, Białogórze, gdańskich Stogach oraz Dębkach - w okolicach ujścia Piaśnicy. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: