Te kierunki są idealne na krótki wypad podczas ferii. Aktywny wypoczynek, spokój i kontakt z naturą

Szukasz miejsca na krótki wypad podczas ferii? Te kierunki są idealne na aktywny wypoczynek. Podpowiadamy, dokąd warto wybrać się zimą. Podajemy kilka polskich regionów, które sprawdzą się w styczniu i w lutym.

Gdzie warto wybrać się podczas ferii? Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby ciekawie spędzić czas podczas przerwy zimowej. Jednym z miejsc, w którym można odpocząć od zgiełku miasta, są miejscowości położone nad polskim morze. Osoby, które wolą górskie wędrówki, zapewne świetnie poczują się np. w Pieninach. Z kolei ci, którzy lubią aktywny wypoczynek, docenią klimat Dolnego Śląska.  

Zobacz wideo Ekstremalna kara dla rowerzysty za przejazd pod szlabanem. Mandat droższy niż rower

Te kierunki są idealne na krótki wypad podczas ferii. Jednym z nich jest Morze Bałtyckie

Mimo zimowej aury Bałtyk jest dobrym rozwiązaniem na krótki wypad w czasie ferii. Dlaczego warto wybrać się nad morze? Przede wszystkim ze względu na spokój, ciszę i bardzo czyste powietrze nasycone jodem, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Z tego powodu warto możliwie jak najwięcej spacerować po plaży. Poza tym o tej porze roku na polskim wybrzeżu można znaleźć nocleg w zdecydowanie niższej cenie niż w okresie wakacyjnym. Z pewnością krótki pobyt nad morzem pomoże naładować baterie na kolejne miesiące i zregeneruje organizm.

Dolny Śląsk. Malownicze szlaki turystyczne, zamki i bogata historia 

Wybierając miejsce na wypad podczas ferii zimowych, warto zastanowić się nad odwiedzeniem Dolnego Śląska. Ten region słynie z zamków takich jak Bolków, Czocha, Grodziec czy Książ. Oprócz tego można tam odwiedzić atrakcje takie jak Stara Kopalnia, Muzeum Porcelany w Wałbrzychu i Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Poza tym na Dolnym Śląsku znajdziemy również liczne uzdrowiska z pijalniami wód mineralnych. 

Ferie w Pieninach. Szczawnica i stoki narciarskie

Kolejnym punktem na mapie Polski, który warto odwiedzić podczas ferii, są Pieniny i Szczawnica. W okolicach tego miasta wytyczonych jest wiele tras spacerowych. Jednym z najatrakcyjniejszych szlaków jest Droga Pienińska, która prowadzi wzdłuż przełomu Dunajca. Osoby, które lubią białe szaleństwo, mogą skorzystać z około czterech kilometrów tras narciarskich.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: