Polacy stawiają na ferie nad morzem. Góry bez śniegu pozostawione daleko w tyle

Ferie nad morzem 2023. Do tej pory nie był to rodzaj wypoczynku preferowany przez Polaków. Brak śniegu w górach zdecydowanie to zmienił. Sektor turystyki na północy kraju zdecydowanie odżył. Czy nad morzem jest taniej niż w górach? Odpowiadamy.

Ferie zimowe to czas wolny od szkoły, więc wielu uczniów nie może się ich doczekać. To świetna okazja, by wypocząć w ulubiony sposób  - w domu lub podczas zorganizowanego wyjazdu z przyjaciółmi bądź rodziną. Niektórzy uczniowie rozpoczęli już wypoczynek. Kiedy w 2023 roku wypadają ferie dla poszczególnych województw? Czy wypoczynek nad morzem to strzał w dziesiątkę?

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Ferie nad morzem coraz chętniej wybierane przez Polaków. Trend się zmienił

Jak podaje portal Nocowanie.pl, Polacy coraz częściej wybierają morze zamiast gór jako kierunek na zimowy wypoczynek. Obecnie w pierwszej 20. zestawienia popularnych miejscowości znajdują się Trójmiasto, Sarbinowo, Ustronie Morskie, Łeba i Ustka. Wypoczynek nad morzem o tej porze roku ma wiele zalet - m.in. puste plaże, powietrze z jodem, a także liczne, niezwykle interesujące atrakcje turystyczne, w których można wiele się dowiedzieć, ale też zrelaksować.

Morze i góry - gdzie jest taniej?

Jak podaje portal Nocowanie.pl, na nieco tańszy wypoczynek można liczyć nad morzem mimo wzrostu cen. Ceny w porównaniu do poprzedniego roku wzrosły o 25 proc., więc czteroosobowa rodzina, która chce wypocząć przez tydzień nad morzem, musi liczyć się z wydatkiem na noclegi w wysokości około 1000 złotych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W górach jest zdecydowanie drożej. Za sześciodniowy wypoczynek czteroosobowa rodzina musi zapłacić 1500-2000 zł. Chętnych jednak nie brakuje - zarówno nad morzem, jak i w górach.

Ferie zimowe 2023. Harmonogram z podziałem na województwa

Pierwsi uczniowie rozpoczęli ferie zimowe już 16 stycznia 2023 rok. Z kolei ostatni w kolejce do ferii zimowych zakończą je 26 lutego. Tak prezentuje się harmonogram ferii zimowych 2023 z podziałem na województwa:

  • 16 stycznia - 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie;
  • 23 stycznia - 5 lutego: podlaskie i warmińsko-mazurskie;
  • 30 stycznia - 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie;
  • 13 lutego - 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.
Więcej o: