Marzy ci się wypad narty? Wcale nie musisz jechać w góry. Te miejsca w Polsce są idealne do szusowania

Zima to ulubiona pora roku miłośników szusowania na nartach, którzy w tym czasie wybierają się w góry, by skorzystać z ofert najlepszych ośrodków. Niestety urlop nie może trwać wiecznie i wkrótce trzeba wrócić do szarej rzeczywistości. Jednak czy na pewno?

Jazda na nartach i snowboardzie zwykle utożsamiana jest z górskimi miejscowościami. To właśnie tam znajdziemy najwspanialsze i największe stoki narciarskie. Wyróżniają się one długością, różnicami wysokości, a także doskonałymi warunkami. Jednak mieszkańcy innych rejonów Polski wcale nie muszą brać kolejnego urlopu, by cieszyć się urokami zimy. Choć miejsca te są mniej spektakularne, to stanowią świetne rozwiązanie na spędzenie czasu niedaleko domu. 

Zobacz wideo JASNÁ tatry Niżne to największy ośrodek sportów zimowych na Słowacji

Łysa Góra w Sopocie

Narty nad morzem? Czemu nie! Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mogą wybrać się na najwyższy sopocki szczyt, czyli Łysą Górę. Wznosi się on na wysokość 110 m n. p. m, skąd rozpościera się niezwykły widok na Zatokę Gdańską. Na amatorów szusowania czeka tu wyciąg o długości 286 metrów, który umożliwia zjazd z 39 metrów. Na miejscu można skorzystać także ze szkółki oraz restauracji.

Górka Szczęśliwicka w Warszawie

Poszusować mogą także mieszkańcy stolicy. Górka Szczęśliwicka to najwyższe wzniesienie w Warszawie o wysokości 152 m n.p.m. To właśnie tu kieruje się wzrok wielu fanów aktywnego wypoczynku z Mazowsza - ten całoroczny stok sprzyja uprawianiu różnego rodzaju sportów zimowych! Czeka tu na was blisko 230-metrowy zjazd z ponad 70-metrowego wzniesienia. Co ważne górka jest dośnieżana, oświetlana i pokryta specjalną matą zjazdową. Na miejscu znajduje się także wyciąg talerzykowy oraz krzesełkowy.

Miejsca w Polsce na narty

Świetne miejsca na narty znajdziemy w wielu polskich miejscowościach, gdzie czekają na nas przeróżne ośrodki z mniejszymi i większymi trasami, a także te mniej i bardziej popularne. Mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego mogą wybrać się na Piękną Górę w Gołdapi, a osoby z Wielkopolski na Malta Ski w Poznaniu. W województwie łódzkim warto poszusować na Górze Kamieńskiej w Bełchatowie. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: