Plażowiczka natrafiła na dziwne stworzenie wyrzucone na brzeg morza. "To ryba z piekła rodem"

Suzanne Choate Arceneaux zaobserwowała wiele martwych stworzeń podczas spaceru po plaży na półwyspie Boliva w Teksasie. Widziała płaszczkę, mewę, pelikana oraz mnóstwo meduz. Jednak jej uwagę przykuło coś dziwnego.

Zdarza się, że spacerowicze napotykają na swojej drodze nietypowe znaleziska. Bywają to rzadkie gatunki roślin, grzybów czy zwierząt, o których istnieniu nie mieli bladego pojęcia. Fotografiami często dzielą się w mediach społecznościowych, szukając pomocy w identyfikacji odkryć. Tak też stało się i tym razem. 

Zobacz wideo 60% Polaków uważa, że ryba to nie mięso. Czy ma rację?

Dziwne znalezisko na plaży w Teksasie

Suzanne Choate Arceneaux wybrała się na spacer po plaży na półwyspie Bolivar. Tego dnia krajobraz przypominał nieco jeden z filmów apokaliptycznych. Morze wyrzuciło na brzeg wiele martwych zwierząt, takich jak meduzy, pelikany czy płaszczki. Jedno stworzenie szczególnie przykuło jej uwagę. 

Swoim odkryciem postanowiła podzielić się na facebookowej grupie Bolivar Beachcombers, z której korzystają plażowicze w teksańskim Galveston Bay. 

Znalazłam dziwną rybę. Czy ktoś może mi powiedzieć, co to jest?

- napisała w poście 9 stycznia. 

Tajemnicza ryba wyrzucona na brzeg

Na zdjęciach możemy zobaczyć długą, smukłą rybę z szeroko otwartą paszczą i ostrymi zębami. Post wywołał żywą dyskusję na temat jej identyfikacji. Wielu z internautów przyznało, że wolałoby się trzymać od niej z daleka. 

To ryba prosto z piekła rodem

- pisał jeden z użytkowników. 

Niektórzy wskazywali, że ryba to pewnego rodzaju węgorz i, jak się okazuje, nie byli w błędzie. Serwis San Antonio Express-News postanowił zidentyfikować tajemnicze stworzenie, pytając o zdanie eksperta. Mark Fisher, dyrektor naukowy ds. rybołówstwa przybrzeżnego w Departamencie Parków i Dzikiej Przyrody w Teksasie, oznajmił, że był to węgorz lucjanowaty.

Przyznał, że ich występowanie jest dość powszechne w zatoce Galveston, ale żyją w miękkich osadach, więc większość wędkarzy nigdy ich nie widzi. Rzadko zdarza się również, by były wyrzucane na brzeg. Najprawdopodobniej miało to związek z arktycznym zimnem, jakie dotarło na początku stycznia do Galveston i z silnymi prądami morskimi. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: