Sylwester w Pradze. Czemu warto wybrać się do Czech?

Sylwester w Pradze nie jest może rozwiązaniem egzotycznym, ale za to dość tanim i bardzo wygodnym. Świętowanie w stolicy Czech posiada przy tym wiele walorów. Dlaczego warto wyjechać do naszych sąsiadów?

Sylwester w Pradze. Czy warto wybrać się do Czech?

Czy Sylwester w Pradze spełni nasze oczekiwania? Bez wątpienia takie rozwiązanie posiada szereg zalet. Przede wszystkim nie musimy za bardzo oddalać się od kraju, podróż jest krótka i tania. Co z atrakcjami, które czekają na nas w stolicy Czech? Świętowanie tutaj może mieć bardzo wiele wymiarów. Oczywiście możemy skorzystać z oferty tutejszych barów i restauracji - szczególnie wiele ciekawych miejsc w okolicach Rynku Staromiejskiego. Należy jednak pamiętać, że w ten szczególny wieczór i noc niezbędna może okazać się rezerwacja. Zdarza się przy tym bardzo często, że w poszczególnych lokalach serwowane są dania ze specjalnego menu. 

Widok na praskie mostyWidok na praskie mosty shutterstock

To jednak nie wszystkie atrakcje. Osoby, które kochają muzykę poważną, mogą skorzystać z oferty cieszącej się znakomitą sławą Filharmonii Praskiej. Nie może też zabraknąć pokazu sztucznych ogni, który jest doskonale widoczny z przynajmniej kilku punktów widokowych na terenie miasta. Warto obserwować go choćby z Hradczan, Mostu Karola i wzgórza Petrin.  

Sylwester w Pradze - loty i nie tylko

W jaki sposób dostać się na Sylwestra do Pragi? Loty samolotem, choć może nie są najbardziej popularne, mogą być interesującą opcją zwłaszcza dla osób podróżujących z odleglejszych zakątków kraju. Z Krakowa lub Warszawy możemy tu dolecieć za niewielką kwotę pieniędzy - wystarczy odpowiednio wcześnie zakupić bilet. Jakie są alternatywy? Możliwości jest bardzo wiele. Od komunikacji autobusowej, przez jazdę własnym samochodem, na podróży z innymi osobami kończąc. Oczywiście można też skorzystać ze zorganizowanego Sylwestra oferowanego przez któreś z biur podróży. 

Zobacz też: Spacer w chmurach - atrakcja, której nigdy nie zapomnisz

Sylwester w Pradze - ceny. Czy jest drogo?

Jak drogi jest Sylwester w Pradze? Ceny są w tym czasie wyższe, niż przez większość roku, co nie powinno jednak dziwić. Więcej zapłacimy za noclegi i wyjścia do restauracji oferujących dania ze specjalnego menu. Często można jednak liczyć na atrakcyjne pakiety, dodatkowo korona czeska pozostaje z reguły w dość korzystnym kursie względem złotówki. Wyjazd do Czech na Sylwestra może być kosztowny, ale w niewielu europejskich stolicach możemy zapłacić mniej. Wszystko to sprawia, że Polacy dość chętnie wybierają Pragę jako miejsce sylwestrowych wypadów. 

Praga -  jedna z najpiękniejszych stolic EuropyPraga - jedna z najpiękniejszych stolic Europy fot. pexels

Sylwester w Pradze - pogoda

Jaka aura będzie nam towarzyszyć podczas Sylwestra w Pradze? Pogoda nie powinna być problemem. Prognoza długoterminowa dla stolicy Czech wskazuje, że w Sylwestra i Nowy Rok temperatura powinna wynosić - 1 stopień C. Mogą występować niewielkie opady śniegu, przelotnie wyjrzy zza chmur słońce.

Sylwester w Pradze. Jak zorganizować wypad do stolicy Czech?

Niezapomniany Sylwester w Pradze? Jak zorganizować wypad do Czech tak, by pozostał w pamięci na długo? Wydaje się, że w tym przypadku indywidualne planowanie jest najlepszym rozwiązaniem. Do Czech mamy blisko, bariera językowa nie powinna być dużym kłopotem, sami możemy dopasować przebieg wycieczki do posiadanego czasu i tego, jaką turystykę najbardziej cenimy. Kluczowe jest planowanie i rezerwowanie z wyprzedzeniem - dzięki temu mamy możliwość otrzymania najlepszych miejscówek i zaoszczędzenia pieniędzy. Pamiętajmy o monitorowaniu tego, jak przedstawia się sprawa obostrzeń w stolicy Czech. Zasady pobytu mogą się bowiem dość dynamicznie zmieniać. 

Zobacz też: Sylwester w ciepłych krajach - w jakich miejscach świętować wigilię Nowego Roku?

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży
Więcej o: