Sylwester w Amsterdamie - jak zorganizować i czemu warto tam być? [loty, ceny]

Sylwester w Amsterdamie to świetna propozycja dla osób, którym marzy się ciekawe przeżycie tego ważnego dnia, ale nie mają dość czasu na dalekie podróże. Holandia zaś jest na tyle blisko, by cała podróż nie była logistycznym wyzwaniem.

Sylwester w Amsterdamie. Co sprawia, że warto?

Czemu warto spędzić Sylwestra w Amsterdamie? Przede wszystkim mamy okazję spędzić czas w holenderskiej stolicy rozrywki i kultury. Nic więc dziwnego, że Nowy Rok wita się tu zwykle bardzo okazale. Chociaż typowy sposób spędzania tego czasu to dla Holendrów raczej prywatki i świętowanie w rodzinnym gronie, ale dla turystów tutejsze kluby przygotowują bardzo bogatą ofertę różnego rodzaju imprez. Znajdą tu coś dla siebie zarówno miłośnicy dyskotek, jak i wytwornych bali, do których trzeba się wcześniej odpowiednio przygotować. 

Alternatywnym sposobem na spędzenie sylwestrowej nocy jest pójście do któregoś z pubów lub cofeeshopów. To dobre miejsca dla osób, które świętować chcą w wąskim gronie przyjaciół. Niestety, ale problemem jest przepełnienie panujące w tę noc w podobnych miejscach. Niewątpliwie wspaniałą atrakcją jest jednak samo miasto. Urzekające wąskie uliczki, kanały i kamienice są tym, co zdecydowanie przyciąga turystów. Na największych placach miasta odbywają się tego dnia plenerowe koncerty. Bardzo duże wrażenie robią także tutejsze pokazy fajerwerków. Największym uznaniom cieszą się te, które można obserwować nad rzeką Amstel. Ciekawym wydarzeniem, które cyklicznie rozgrywa się w tym czasie w Amsterdamie, jest Amsterdam Light Festival. Twórcy z całego świata w wyjątkowo widowiskowy sposób iluminują trasy spacerowe i wodne. 

AmsterdamAmsterdam shutterstock

Sylwester w Amsterdamie - loty do Holandii

Jak dotrzeć na Sylwestra w Holandii? Loty samolotem są zdecydowanie najbardziej komfortowym rozwiązaniem. Duża część wycieczek oferowanych przez biura podróży odbywa się autokarem. Trzeba jednak pamiętać, że wymaga to podróży trwającej kilkanaście godzin. Czas ten skraca się przy okazji skorzystania z komunikacji samolotowej. 

Sylwester w Amsterdamie - ceny. Na jakie wydatki powinniśmy się przygotować?

Jak drogi jest Sylwester w Amsterdamie? Ceny w tym okresie idą oczywiście w górę. Dotyczy to choćby wejściówek do klubów. W niektórych przypadkach trzeba zadbać o bilety znacznie wcześniej. Podobnie rzecz ma się noclegów jeśli zamawiamy je na własną rękę. 

AmsterdamAmsterdam fot. ARTSIOM (istock)

Sylwester w Amsterdamie - pogoda. Jaka aura czeka na nas w Holandii?

Jakiej aury spodziewać się podczas Sylwestra w Amsterdamie? Pogoda może być nieco kapryśna. Raczej trudno będzie nam zmarznąć, bo temperatury zwykle wahają się tu w grudniu od 4 do 10 stopni C. Może pojawić się śnieg, ale znacznie częściej imprezowanie mogą utrudniać deszcz i gęsta mgła. Długoterminowe prognozy dla końca grudnia 2021 r. wskazują na temperatury na poziomie 6 - 7 stopni C i zachmurzenie.  

Sylwester w Amsterdamie: jak zorganizować podróż?

Sylwester w Amsterdamie - jak zorganizować ciekawą wycieczkę w tym okresie? Można polegać zarówno na własnych siłach, jak i skorzystać z dłuższej lub krótszej wycieczki z biura podróży. W każdym przypadku należy pamiętać o tym, że sytuacja pandemiczna może się dość gwałtownie zmieniać. Stąd trzeba sprawdzić zakres obostrzeń tuż przed wyjazdem. W przypadku zorganizowanych wycieczek zastrzega się czasem, że pełny udział w programie może być niekiedy uzależniony od posiadania pełnego programu szczepień na koronawirusa. 

Zobacz też: Zima w Australii - czy w Australii pada śnieg i do ilu stopni może wynieść najniższa temperatura?

Zobacz wideo Zima w Szwajcarii
Więcej o: