Sylwester w Paryżu. Czemu warto świętować w stolicy Francji?

Sylwester w Paryżu niewątpliwie kojarzy się nie tylko z szampańską zabawą, ale i romantyczną atmosferą. Świętowanie warto oczywiście połączyć ze zwiedzaniem stolicy Francji, na co przydaje się poświęcić więcej czasu.

Sylwester w Paryżu - dlaczego warto?

Jakie zalety ma Sylwester w Paryżu? Spędzenie tego dnia w stolicy Francji może dla wielu osób stanowić spełnienie marzeń. Oczywiście metropolia pozwala na świętowanie w różnorodny sposób. Bale, dyskoteki i kluby stanowią ofertę dla osób, gustujących w zamkniętych imprezach, które mają bardziej lub mniej formalny charakter. 

Paryż świętuje jednak nadejście Nowego Roku przede wszystkim na hucznych imprezach plenerowych. Największa spośród nich odbywa się tego dnia na Polach Elizejskich. Na fasadzie Łuku Triumfalnego wyświetlane są wówczas pokazy laserowe. Na imprezie bawią się bardzo wielkie tłumy. Okazja do plenerowego świętowania jest też na Polach Marsowych. Właśnie stąd istnieje możliwość podziwiania wyjątkowo okazałych iluminacji wieży Eiffla. Jeżeli zaś jesteśmy spragnieni bardziej romantycznego klimatu, to doskonałym pomysłem może być świętowanie na wzgórzu Montmartre. Jeśli chcemy spędzić Sylwestra w którymś z paryskich barów lub jakiejś ciekawej restauracji, to warto zadbać o wcześniejszy zakup wejściówek lub dokonanie rezerwacji. Charakterystyczne dla Sylwestra w Paryżu jest to, że nie ma tu zbyt imponującego pokazu fajerwerków. W przypadku pobytu warto oczywiście zarezerwować nawet kilka dodatkowych dni na samo zwiedzanie miasta. Oczywiście w miejscach typowo turystycznych mogą być w tym czasie tłumy, ale nie powinno nas to zniechęcać. Koniecznie spróbujmy też miejscowej kuchni.   

Francja, Paryż, Wieża EifflaFrancja, Paryż, Wieża Eiffla fot. shutterstock.com

Sylwester w Paryżu - loty

W jaki sposób udać się na Sylwestra w Paryżu? Loty samolotem pozwolą nam zaoszczędzić bardzo wiele czasu. Owszem, niektóre zorganizowane wycieczki odbywają się autokarem, ale do Paryża możemy polecieć z kilku polskich miast. Chodzi przede wszystkim o Warszawę, Kraków i Wrocław.

Sylwester w Paryżu - ceny. Jak dużo musimy wydać?

Jak drogi jest Sylwester w Paryżu? Ceny idą w tym czasie znacząco w górę. Większość pubów i restauracji przygotowuje na ten dzień specjalne menu. Zwykle wejściówki obejmują też open bar. Wszystko w cenach wyższych, niż zwykle. Więcej zapłacimy też za wiele innych atrakcji - choćby za niezwykle romantyczny rejs po Sekwanie. 

Sekwana, Francja, ParyżSekwana, Francja, Paryż Sekwana/Fot. Shutterstock

Sylwester w Paryżu - pogoda. Na co się nastawić?

Jaką aurą przywita nas Sylwester w Paryżu? Pogoda jest tu oczywiście znacznie bardziej przyjazna, niż w Polsce. Zdarzają się zimne dni, ale najczęściej panują tu temperatury od 6 do 10 stopni C. Rzadko pada śnieg, większym problemem są za to deszcze i mgły. Na szczęście długoterminowa pogoda na koniec grudnia 2021 jest dość łaskawa. W Sylwestra i Nowy Rok temperatura powietrza będzie wynosić ok. 6 stopni C. Nie będzie przy tym deszczu, słońce zaś co jakiś czas będzie przezierać zza chmur.  

Sylwester w Paryżu. Jak zorganizować wyjazd?

Co jeszcze powinniśmy wiedzieć jeśli chodzi o Sylwestra w Paryżu? Jak zorganizować wyjazd? Opcji mamy przynajmniej kilka. Od samodzielnej organizacji pobytu, aż po zorganizowane wycieczki autokarem lub samolotem. Pozytywnym elementem jest to, że raczej nie będziemy musieli się martwić o powrót do domu z plenerowych imprez. Komunikacja miejska i metro są darmowe pomiędzy godz. 17.00 w Sylwestra a 12.00 w Nowy Rok. Jedynym problemem może być w tym przypadku przepełnienie.  

Zobacz też: Sylwester w Amsterdamie - jak zorganizować i czemu warto tam być? [loty, ceny]

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym
Więcej o: