Spacer w chmurach - atrakcja, której nigdy nie zapomnisz

Spacer w chmurach to wyzwanie dla odważnych, którzy nie boją się wysokości, a jednocześnie chcieliby podziwiać wyjątkowe krajobrazy. Przekonaj się, gdzie można odbyć podobną przechadzkę i sprawdź, kiedy warto tam pojechać.

Spacer w chmurach: Czechy zapraszają na niezapomnianą przechadzkę

Trudno o turystyczną atrakcję wzbudzającą więcej emocji niż spacer w chmurach. Czechy, czyli nasi sąsiedzi, mają miejsca, które świetnie nadaje się na takie przedsięwzięcie. Wiesz, gdzie znajduje się pierwsza warta uwagi ścieżka w koronach drzew? Karkonosze mają na przykład ośrodek górski Janske Lazne. Znajduje się tu wysoka na 45 metrów wieża widokowa, z której roztacza się wspaniały widok. Trasa ścieżki wiedzie też przez podziemia, a w całości liczy sobie ponad półtora kilometra. Wyprawa drogą w chmurach to także wyjątkowa frajda dla najmłodszych. Są tam zaplanowane trzy przystanki edukacyjne. Intrygująca okazuje się jaskinia, czyli podziemny fragment znajdujący się pod ścieżką, gdzie można sprawdzić, jak wygląda system korzeniowy karkonoskiego lasu. Znajdzie się tam także sporo atrakcji, mających na celu wywołać adrenalinę i emocje u wędrujących. Ścieżkę w chmurach można odwiedzać przez cały rok, z wyłączeniem Wigilii Bożego Narodzenia.

Spacer w chmurach można też odbyć w Resorcie Dolni Morava. Na zboczu góry Slamnik usytuowana jest wieża mająca 55 metrów wysokości. Ze szczytu rozciąga się widok na masyw Śnieżnika oraz na dolinę rzeki Morawy. Dostrzegalne są tam również szczyty Jeseników, Karkonoszy i Suchy Vrch. Tutaj także nie zabraknie atrakcji edukacyjnych dla najmłodszych spacerowiczów, a także tych wzbudzających ogrom adrenaliny, jak chociażby zjazd stumetrową zjeżdżalnią.

Spacer w chmurach: Polska też może Ci zapewnić niepowtarzalny spacer wysoko nad ziemią

Nie musisz wyjeżdżać poza granice kraju, żeby przeżyć spacer w chmurach. Polska też ma swoje atrakcje wysokościowe, wzbudzające wielkie emocje i pozwalające na podziwianie niezwykłych emocji. Wystarczy odwiedzić Świeradów-Zdrój. Tamtejsza ścieżka w chmurach została otwarta 3 czerwca 2021 roku. Zlokalizowana tam wieża widokowa liczy sobie 62 metry wysokości. Polska ścieżka została dodatkowo wyposażona w specjalne oświetlenie, dzięki któremu można ją przejść również po zapadnięciu zmroku. Aby dotrzeć na szczyt wieży, trzeba przejść ścieżkę spacerową, mającą 850 metrów długości. Aby znaleźć się na dole, można wykorzystać zjazd zjeżdżalnią lub wybrać tę samą trasę, co idąc na górę. Na najwyżej położonym punkcie znajduje się siatka w kształcie kropli, na której można się co nieco zrelaksować, odpoczywając po męczącej wspinaczce. Odważniejsi mogą także wejść na szklaną platformę, aby spróbować bezpiecznej lewitacji w powietrzu, na wysokości ponad sześćdziesięciu metrów. To na pewno zrobi wrażenie!

Zobacz też: Skalne miasto - wybierz się na intrygującą wycieczkę wśród skalnych korytarzy

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!
Więcej o: