Plaże nudystów - sprawdź, gdzie znaleźć je w Polsce

Plaże nudystów cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Sprawdź, gdzie możesz je spotkać w Polsce i czego się po nich spodziewać.

Plaże dla nudystów i nudyści – co warto o nich wiedzieć?

Plaże dla nudystów to miejsca, w których ubiór jest zupełnie zbędnym elementem. Zrzeszają one wszystkich tych, którym nagość zupełnie nie przeszkadza. Naturyści nie potrzebują ubrań, ponieważ chcą być bliżej natury, a one w tym przeszkadzają, niepotrzebnie ich krępując. Chętnie pokazują swój styl życia innym, ucząc tym samym akceptacji i nikomu nie szkodząc. Z kolei nudyści czerpią radość z przebywania nago. Ani jedni, ani drudzy nie chcą wywoływać kontrowersji, a po prostu szukają dla siebie zakątków, gdzie mogliby spokojnie spędzać czas tak, jak lubią.

Warto też zwrócić uwagę na to, że opalanie się bez ubrań jest znacznie wygodniejsze i pozwala na równomierne złapanie opalenizny na skórze.

Zobacz też: Dziwnówek - plaże, pogoda i opinie. Jakie atrakcje czekają na nas w Dziwnówku?

Plaże nudystów: Polska i jej najpopularniejsze miejsca dla naturystów

W naszym kraju można znaleźć obecnie rozmaite plaże nudystów. Polska już od dawna szczyci się takimi miejscami, których część jest tworzona trochę "na dziko". Są jednak takie w pełni oficjalne, to znaczy, że uznała je Federacja Naturystów Polskich. Oznakowano je za pomocą specjalnych tablic, ułatwiających ich zlokalizowanie. Niestety, problemem wciąż okazuje się dość kiepski dojazd do takich plaż i znikoma ilość informacji na ich temat.

Wśród popularnych miejsc dla nudystów znajdują się:

  • plaża w Chałupach – blisko czterokilometrowy odcinek plaży, okolonej sosnowym zagajnikiem. To właśnie słynna bohaterka jednej z piosenek Zbigniewa Wodeckiego;
  • plaża w Łebie – wydzielone jest tam miejsce, w którym można się bez skrępowania opalać;
  • plaża w Rowach – sąsiaduje ze Słowińskim Parkiem Narodowym. Jako że w najbliższej okolicy próżno szukać hoteli czy domków wypoczynkowych, można spokojnie korzystać z uroków tamtejszej natury;
  • plaża w Stogach – uznaje się ją za jedną z najstarszych plaż dla nudystów w Polsce. Opalających się zachwyca też swoim naturalnym pięknem.

Warto odwiedzić także:

  • plażę w Mielnie;
  • plażę w Dębkach;
  • plażę w Piaskach;
  • plażę w Górkach Zachodnich (Gdańsk);
  • plażę Świnoujście-Ahlbeck.

Zobacz też: Rewa - opinie, atrakcje, plaża. Komu spodobają się wczasy w Rewie?

Plaże nudystów: Mielno

Wiele nadmorskich miejscowości ma swoje plaże nudystów. Mielno – nie miasto, a gmina – jest szczęśliwym posiadaczem jednej z nich. Fragment plaży, który został wydzielony dla amatorów nagich kąpieli słonecznych, znajduje się siedem kilometrów od centrum miasta, na trasie prowadzącej z Mielna do miejscowości Łazy, a konkretnie w Unieściu. Plaża ta usytuowana jest zaraz za kanałem jamneńskim, łączącym miejscowy zbiornik wodny z morzem. Dla wszystkich zainteresowanych pobytem w tym miejscu zostały wykonane specjalne oznaczenia, by mogli tam bez problemu trafić.

Nudyści odwiedzali plażę już w latach siedemdziesiątych XX wieku, chwaląc sobie wyjątkowy nastrój oraz kameralność tego miejsca. Ci, którzy bywają w nim obecnie, uważają je za całkiem bezpieczne i spokojnie, choć nie jest ono ani strzeżone, ani też w żaden sposób ogrodzone.

Zobacz też: Gdzie pojechać na weekend? Sprawdzamy, czy morze i góry to jedyne opcje weekendowego wypoczynku

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"
Więcej o: