Dziwnówek - plaże, pogoda i opinie. Jakie atrakcje czekają na nas w Dziwnówku?

Dziwnówek to niewielka wieś w województwie zachodniopomorskim. Spośród innych wyróżnia ją 400 m linii brzegowej z popularnym kąpieliskiem. Czy warto odwiedzić tę miejscowość? Jakie są o niej opinie?

Dziwnówek - opinie o miejscu wypoczynku

Opinie turystów na temat wczasów w Dziwnówku przeważnie są pozytywne. Miejscowość ta jest położona pomiędzy Morzem Bałtyckim a Zatoką Wrzosowską, która stanowi część kolejnego dużego akwenu - Zalewu Kamieńskiego. Walory tutejszych plaż zaczęto odkrywać na przełomie lat 60. i 70. - połączono je wówczas z innymi miejscowościami turystycznymi i uzdrowiskowymi ''słoneczną promenadą''. Z uwagi na walory warunków naturalnych ustalono, że Dziwnówek nadaje się do leczenia dróg oddechowych i układu ruchowego u dzieci - w tym kierunku rozwijały się miejscowe uzdrowiska. 

Przeważa opinia o tym, że pomimo niewielkich rozmiarów samej miejscowości, jest w niej miejsce dla amatorów różnego rodzaju sposobów na spędzanie czasu w trakcie wakacyjnego urlopu. 

Zobacz też: Ciekawe miejsca w Polsce - co zasługuje na naszą uwagę?  

Dziwnówek - plaża i nie tylko

Plaża w Dziwnówku to niejedyny atut tej nadmorskiej miejscowości. Nie ukrywajmy jednak: pozytywne opinie i pewien rozgłos jej towarzyszący oparty jest głównie na nadmorskiej lokalizacji. Szczególnie ważny jest w tym przypadku obfitujący w turystów sezon wakacyjny. Właśnie na ten okres czeka się z reguły w Dziwnówku z prawdziwym utęsknieniem. Sami turyści na pewno potrafią też wprowadzić nieco zgiełku i chaosu do tej niewielkiej w gruncie rzeczy miejscowości. Obecny sezon może, ale wcale nie musi być dla turystyki krajowej w czasie wakacji trudny. Czy plaże w Dziwnówku znów zapełnią się wczasowiczami? Czas pokaże.  

Zobacz też: Ustka - idealne miejsce na rodzinne wakacje nad morzem

Dziwnówek: atrakcje. Komu spodoba się Dziwnówek?

Główne atrakcje w Dziwnówku to przede wszystkim wspominane plaże, którym wypada poświęcić kilka oddzielnych uwag. Poza nimi docenia się tutejszą historię - na tych terenach toczyły się ciężkie walki z Niemcami podczas II wojny światowej (w miejscowości znajduje się pomnik upamiętniający ofiary tych walk). 

Amatorzy sportowego stylu spędzania wolnego czasu znajdą dla siebie wiele ścieżek rowerowych, ale przede wszystkim ofertę Szkoły Windsurfingu (oferującej zajęcia z windsurfingu i kitesurfingu). W pobliskich miejscowościach można też znaleźć gospodarstwa prowadzące naukę jazdy konnej. Symbolem miejscowości jest atrapa latarni morskiej zlokalizowana w centrum Dziwnówka.

Dziwnówek znajduje się na trasie trzech ważnych szlaków turystycznych. Będą to:

 • Szlak Nad Bałtykiem i Zalewem Szczecińskim: pieszy, niebieski, prowadzi ze Świnoujścia i kończy swój bieg w Dziwnówku
 • Szlak Nadmorski: czerwony, część Europejskiego Szlaku Dalekobieżnego E9
 • Szlak Rowerowy R1: prowadzi dookoła basenu Morza Bałtyckiego
Zobacz wideo A może Słupsk?

Dziwnówek: plaże. Opinie o kąpieliskach w Dziwnówku

Plaże w Dziwnówku to przeszło 400 metrów wybrzeża o charakterze kąpieliskowym. W opiniach często podkreśla się, że są bardzo przestronne i dość czyste. Wiadomo oczywiście, że najazd turystów jest w stanie szybko zmienić spokojny krajobraz, ale miejscowe władze starają się dbać o swoją wizytówkę. 

Zobacz też: Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w wakacje

Dziwnówek: pogoda. Jaka może być w lipcu?

Pogoda w Dziwnówku to jeden z czynników sukcesu jeśli chodzi o udany urlop. Warto więc zapoznać się już dzisiaj z prognozami długoterminowymi. Wynika z nich, że lipiec będzie dość słonecznym i bezdeszczowym miesiącem. Wprost idealnym więc na urlop w miejscu takim, jak Dziwnówek.

W przypadku problemów z aurą, niekoniecznie trzeba spisywać urlop na straty. Nie tak daleko znajdują się Międzyzdroje i Świnoujście. Fakt, że są to ośrodki miejskie, zapewnia nieco więcej ciekawych miejsc turystycznych, niż niewielki Dziwnówek. W okresie urlopowym przy dobrej pogodzie i na plaży niekoniecznie jest to atut, przy gorszych warunkach pogodowych już tak. Atrakcjami w przypadku pierwszej miejscowości będą między innymi:

 • Aleja Sław w Międzyzdrojach
 • Bałtycki Park Miniatur
 • Oceanarium
 • Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego
 • park linowy
 • bunkier V-3

W Świnoujściu na turystów czekają zaś:

 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego
 • Fort Anioła
 • Fort Zachodni
 • gotycka wieża widokowa
 • park zdrojowy
 • latarnia morska
 • podziemne miasto
 • gotycki kościół z XV wieku

Zobacz też: Ruchome wydmy: jedna z największych atrakcji Łeby

Więcej o: