Opinie o Rewie przede wszystkim powstają wskutek wrażeń, które wywieźli z tej nadmorskiej miejscowości liczni wakacyjni urlopowicze. Napotkamy tutaj szczególny krajobraz, ale także pamiątki związane z ludźmi, którzy w ten lub inny sposób związani byli z morzem. Ciekawostką jest, że na przełomie lat 70. i 80. XX w. odkryto tu pozostałości po kulturze rzucewskiej - są to ślady po bytujących na tych terenach ludziach z przełomu III i II tysiąclecia przed naszą erą, którzy trudnili się uprawą zbóż, hodowlą zwierząt i obróbką bursztynu.
Zobacz też: Wakacje w Polsce 2020. Gdzie warto udać się na wypoczynek?
Atrakcje turystyczne w Rewie to przede wszystkim plaże i nadmorskie kąpieliska, którym trzeba poświęcić kilka oddzielnych uwag. Nie można jednak zapominać o tym, że także poza sezonem urlopowym można w Rewie znaleźć interesujące miejsca do obejrzenia.
Osoby kochające piękny i niespotykany nigdzie indziej krajobraz będą zadowolone z wizyty w:
Miejscem wartym uwagi jest również Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, która została stworzona w Rewie w 2004 r., gdy odsłonięto tutaj krzyż morski, później zaś pierwsze tablice - jedna z nich upamiętnia gen. Józefa Hallera, który dokonał zaślubin Polski z morzem. Aleja jest sukcesywnie rozbudowywana. Wyposażoną ją też w ławki i uczyniono bardziej przyjazną dla turystów.
Do Rewy, co roku przyjeżdżają rzesze turystów, jednocześnie jest to jednak niewielka miejscowość, co uwidacznia się w szczególny sposób po zakończeniu sezonu. Baza noclegowa jest jednak całkiem dobrze rozbudowana i zróżnicowana - znajdziemy w niej propozycje na każdą kieszeń.
Zobacz też: Wakacje z dziećmi w Polsce 2020. Dokąd warto się wybrać?
Plaża w Rewie bardzo wiele zyskuje dzięki specyficznemu położeniu. Piaszczysty Cypel Rewski doskonale osłania zatokę sprawiając, że świetnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych. Sam Cypel to kilometrowa piaszczysta kosa, która wcina się w wody Zatoki Puckiej. Rewa nie jest zlokalizowana daleko od Trójmiasta i stanowi dość dobrą alternatywę dla plaż trójmiejskich, które w sezonie bywają niezwykle zatłoczone.
Plaże w Rewie to dwie lokalizacje ze strzeżonymi kąpieliskami do wyboru. Plaża północna jest szersza, południowa zaś znacznie bardziej wąska i osłonięta od wiatru. Jest to dobre miejsca dla rodzin z dziećmi, ale znajdą coś dla siebie również spacerowicze i osoby, które kochają piłkę plażową.
Zobacz też: Dąbki - atrakcje, plaże, pogoda. Dlaczego warto spędzić tam wakacje?
Pogoda w Rewie jest bardzo ważnym składnikiem udanego urlopu. Plaże są jej największym atutem, przyciąga również okoliczna przyroda - bez tego samo miejsce, pomimo dodatkowych atrakcji, nie jest już tak ciekawe. Urlopowiczom wypada więc życzyć, aby w trakcie letniego pobytu w Rewie napotykali wyłącznie na ciepłą i słoneczną aurę.
Co zrobić, gdy aura przestanie dopisywać, pojawi się chłód lub deszcz? Na całe szczęście w pobliżu znajduje się Trójmiasto, ale również znacznie mniejszy jednak bardzo ciekawy dla turystów Puck. W ostatnim mieście, które liczy sobie trochę ponad 11 tysięcy mieszkańców, napotkamy między innymi na niewielki, ale uroczy rynek i przynajmniej kilka zabytków miejscowej architektury. Wyróżnia się na tym tle gotycki kościół p.w. św. Piotra i Pawła, który powstał w XIV w. Bardzo ciekawe, zwłaszcza dla osób zafascynowanych architekturą, są przykłady zabudowy ryglowej - np. szpitalik dla ubogich z XVIII w. Obecnie mieści się w nim Muzeum Ziemi Puckiej. Miasto dba również o ekspozycję miejsc pamięci związanych z ważnymi dla miejscowej społeczności osobami i wydarzeniami.
Zobacz też: Wakacje nad morzem: przewodnik po najchętniej odwiedzanych miejscowościach