Gdzie nad morze z dzieckiem? Te plaże w Polsce są idealne dla rodzin

Planujesz wakacje nad polskim morzem z rodziną? Sprawdź, gdzie najlepiej wybrać się nad morze z dzieckiem. Warto znaleźć czyste plaże, na których panuje względna cisza i spokój. Dodatkowym plusem będą atrakcje dla dzieci nieopodal nadmorskich miejsc do odpoczynku.

Dzieci uwielbiają morze, dlatego wielu rodziców wybiera właśnie ten kierunek planując wakacje. Budowanie zamków z piasku i skoki przez fale to tylko nieliczne atrakcje, które uszczęśliwią maluchy. Decydując się na wypoczynek nad morzem z rodziną trzeba jednak zwrócić uwagę na pewne warunki dostosowane do najmłodszych. Plaże powinny być możliwie najczystsze, woda ciepła, a oprócz tego wskazane są place zabaw, lub wesołe miasteczka. Oto lista miejsc nad morzem wartych twojej uwagi. 

Zobacz wideo Bałtyk potrzebuje pomocy. Co możemy zrobić?

Plaże dla dzieci nad Bałtykiem. Czyste plażę z ciepłą wodą to idealne miejsce dla najmłodszych

Plaże które mogą pochwalić się najmniej zanieczyszczoną wodą oraz turystami, którzy dbają o należyty porządek zostały odznaczone tzw. błękitną flagą. To miejsca o wysokiej świadomości ekologicznej, gdzie warto zabrać swoje dzieci na wakacje. W Polsce do takich plaż zaliczamy m.in.

  • Kąpielisko Koliba w Sopocie
  • Kąpielisko Gdańsk Stogi
  • Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
  • Kąpielisko Gdańsk Orle
  • Kąpielisko Gdańsk Świbno
  • Kąpielisko Klipper Jelitkowo

Latem warto zwrócić również uwagę na temperaturę wody. Koniecznie zapoznaj się z raportem o najcieplejszych plażach w Polsce, aby twoje dzieci mogły skorzystać z kąpieli i innych atrakcji wodnych. 

Gdzie nad morze z dzieckiem? W Dziwnowie czekają szczególne na was atrakcje

Wśród plaż w Polsce najchętniej wybieranych przez rodziny z dziećmi na prowadzenie wychodzi plaża w Dziwnowie. Ta miejscowość słynie z czystego, jasnego piasku i przejrzystej wody. Dzieci, szczególnie te małe szybko się nudzą. Alternatywą dla plażowania będzie więc park linowy i plac zabaw bogaty w zjeżdżalnie oraz trampoliny. W okolicach Dziwnowa możliwy jest również rejs statkiem pirackim, a sezonowo można spotkać dmuchane zjeżdżalnie i zamki rozstawione na pokaźnej plaży. 

Miejsca nad morzem dla dzieci. Tu znajdziesz atrakcje dla miłośników przygód

Jeśli twoje dzieci są już nieco starsze, warto zapewnić im niezapomniane przygody. Nad polskim morzem czeka na was wiele miejsc, gdzie spędzicie czas aktywnie i z pomysłem. Przykładem jest miejscowość  Mrzeżyno w zachodniopomorskim. Znajdziesz tam piękny i ciekawy do zwiedzania port u ujścia rzeki Regi, w którym cumują kutry rybackie, ale także jachty. Warto skorzystać też z rejsu statkiem wycieczkowym, oraz parku trampolin. W Trzęsaczu znajdziecie plaże z klifem, na którym osadzone są ruiny gotyckiego kościoła. Dzieci będą mogły zapoznać się z naturalnymi wydmami, które można podziwiać właśnie w tym miejscu. Znajdziesz tu kolejkę wąskotorową i pole do minigolfa, a także szlaki rowerowe. 

Więcej o: