Gdzie nad polskie morze? To idealne miejsca na wakacje dla rodziny z dziećmi

Sierpień to dla najmłodszych ostatni miesiąc wakacji. Jak spożytkować ten okres? Wyjazdem nad polskie morze! Poznaj urokliwe miesjca, które są idealne na wakacyjny wyjazd z dzieckiem. Polska może Cię zaskoczyć.

Bałtyckie fale wywołują ogromne wrażenie, a szczególnie na dzieciach. Pociechy uwielbiają kąpiele w morzu, pływanie na materacu oraz budowanie zamków z piasku. Dodatkowym atutem nadmorskich miejscowości są także place zabaw i inne atrakcje przeznaczone dla najmłodszych. Gdzie wybrać się z dzieckiem nad wodę w Polsce? Podpowiadamy!

Zobacz wideo https://podroze.gazeta.pl/plaza

Gdzie nad polskie morze? Odwiedź najczystsze plaże

Przy wyborze plaży, na której będziemy odpoczywać z rodziną, warto zwrócić uwagę na poziom jej czystości. Miejsca, które są najbezpieczniejsze pod tym kątem oznacza się błękitną flagą. Panuje tam wysoka świadomość ekologiczna. Jakie miejsca nad wodą należą do najczystszych?

  • Kąpielisko Klipper Jelitkowo
  • Kąpielisko Gdańsk Stogi
  • Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
  • Kąpielisko Gdańsk Orle
  • Kąpielisko Gdańsk Świbno
  • Kąpielisko Koliba w Sopocie

Przy wybieraniu się na plażę zwróć uwagę na temperaturę wody, aby zapewnić komfort swoim bliskim.

wakacje, co zabrać nad morze, zdjęcie ilustracyjne Co zabrać nad morze? Oto lista rzeczy bez których plażowanie nie jest możliwe

Gdzie nad polskie morze? Lista atrakcji

Nie samą kąpielą w morzu żyje człowiek, dlatego przedstawiamy listę nadmorskich atrakcji, które zdążyły zachwycić już wiele pociech:

  • Fokarium Hel - czyli miejsce, w którym można spotkać foki. Te ssaki zdobyły serca dzieci niezwykłymi sztuczkami i samym sposobem poruszania się. W tym miejscu nie brakuje informacji i ciekawostek dotyczących fok. Można zaobserwować w jaki sposób karmi się foki i oczywiście zakupić pamiątki.
  • Międzyzdroje to z kolei miasto, w którym znajduje się Muzeum Figur Woskowych. Tę atrakcję pokocha każdy członek rodziny. Obiekt mieści mnóstwo figur znanych osób oraz postaci z bajek czy filmów. 
  • Mrzeżyno - miejscowość oferująca między innymi zjawiskowy port u ujścia rzeki Regi. Przy tej konstrukcji znajdziemy jachty i kutry rybackie, dlatego będzie to idealny wybór na wycieczkę z udziałem młodych odkrywców. Można skorzystać także z rejsu statkiem wycieczkowym.

wakacje na plaży nad morzem zdjęcie ilustracyjne Zastanawiasz się gdzie nad morze z dzieckiem? Te plaże w Polsce będą idealne

Więcej o: