Ibiza: najlepsze miejsce na wypoczynek. Poznaj 5 plaż, na których wypoczniesz, jak nigdzie indziej

NS
19.02.2020 17:00
Dalt Vila, czyli stare miasto na Ibizie

Dalt Vila, czyli stare miasto na Ibizie (Shutterstock)

Ibiza nazywana jest hiszpańską 'wyspą plaż'. Nazwa jest jak najbardziej uzasadniona, bo na jej wybrzeżu ciągnie się ich niemal 70. Ponad połowa z nich to piaszczyste zakątki zabudowane rozległymi kompleksami hotelowymi. Większość plaż jest zatłoczona w szczycie sezonu wakacyjnego, ale znajdą się też bardziej kameralne. Jak widzisz, Ibiza to nie tylko światowej klasy kluby i tętniące życiem miasteczka. Podpowiadamy, które plaże Ibizy warto odwiedzić.
autor
open-image
  • Cala Salada

   To niewielka plaża ukryta w skalistej zatoczce na północy Ibizy. W sezonie letnim miejsce to jest mocno oblegane przez turystów – czasem trudno znaleźć kawałek przestrzeni dla siebie. Bez wątpienia przyciągają jednak turkusowa woda oraz jasny piasek. Tuż obok zatoczki znajduje się kolejna, równie popularna, ale nieco mniejsza - Cala Saladita.
   Sprawdź cenę
  • Playa d’en Bossa

   To jedna z najdłuższych i najpopularniejszych plaż na wschodnim wybrzeżu Ibizy. Ma ponad 2 kilometry długości i zachwyca jasnym piaskiem oraz bardzo dobrą jakością wody. Turystów przyciąga też doskonale rozwinięta infrastruktura – prysznice, liczne bary, restauracje oraz atrakcje w pobliżu.
   Sprawdź cenę
  • Cala Llonga

   Ta niewielka plaża, otoczona wzgórzami pokrytymi lasami sosnowymi jest szczególnie popularna wśród rodzin z dziećmi. Wszystko za sprawą płytkiej wody oraz dobrze rozwiniętej infrastruktury turystycznej – w pobliżu znajdziesz liczne sklepy i restauracje. Do Cala Llonga można dojechać z Santa Eulalia, czy miasta Ibiza w zaledwie 10 minut samochodem.
   Sprawdź cenę
  • Cala Comte

   Plaża znajduje się na północy wyspy, niedaleko miasteczka San Antonio. Piękne widoki na niewielką wysepkę naprzeciwko plaży oraz krystalicznie czysta woda zachęcają do słonecznego wypoczynku. Dużą atrakcją tego miejsca jest wkomponowana w okolicę restauracja Sunset Ashram, która oferuje panoramiczne widoki na wybrzeże, a wieczorami fantastyczne zachody słońca.
   Sprawdź cenę
  • Cala de Sant Vicent

   Ta niezwykle malownicza plaża znajduje się w północno-wschodniej części Ibizy. Turyści uwielbiają tam nie tylko plażować, ale też podziwiać te miejsce z góry. Warto zatrzymać się nad klifem porośniętym sosnami i zrobić pamiątkowe zdjęcia z jasnym piaskiem i turkusową wodą zatoki. Widoki zapierają dech!
   Sprawdź cenę
autor

** **

Prezentowane powyżej treści i produkty są niezależnym wyborem redakcji serwisu. W powyższym tekście umieszczone zostały linki promocyjne naszych Partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność.

Więcej o: