Perełki Budapesztu. To tutaj znajdują się najlepsze miejsca do relaksu na świecie

Chociaż dni stają się coraz chłodniejsze, to wycieczka do Budapesztu może was skutecznie ogrzać. Wszystko to za sprawą znajdujących się tu łaźni termalnych. Poznajcie idealne miejsca do relaksu i poprawy samopoczucia.

Stolica Węgier często kojarzy z szumiącym Dunajem, magicznym Wzgórzem Zamkowym czy z pyszną kuchnią. W planie wycieczki zdecydowanie warto umieścić także atrakcję, która jest jednym z najlepszych miejsc do relaksu na świecie. W Budapeszcie znajdziecie wyjątkowe baseny termalne, spośród których wiele ma już ponad 100 lat. Przedstawiamy najpiękniejsze z nich. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Łaźnie Szechenyi w Budapeszcie

Najpopularniejszymi basenami w Budapeszcie są bez wątpienia Łaźnie Szecheney. Ten imponujący kompleks jest nie tylko największym w mieście, ale i w całej Europie. Jego najstarszy budynek został wzniesiony już w 1881 roku i cieszył się tak dużą popularnością, że zdecydowano o jego rozbudowie. Otwarcie nowych term miało miejsce w 1914 roku. 

Trzeba przyznać, że miejsce robi ogromne wrażenie. Złociste, neobarokowe budynki przypominają pałac królewski i zachwycają turystów z całego świata. Co ciekawe, w soboty często odbywają się tu niezwykłe imprezy, a w internecie pojawiają się zdjęcia osób grających tam w szachy. 

Urokliwy Rudas i elegancki Gellert 

Innym słynnym kompleksem są wybudowane w 1560 roku Łaźnie Rudas. Chociaż nie są największe, to miłośnicy gorących kąpieli odwiedzają je z innego powodu. Na dachu budynku, pod kopułą, mieści się basen z widokiem na Dunaj i panoramę miasta. 

Wyjątkowe wnętrza z mozaikami, rzeźbami i kamiennymi kolumnami. Łaźnie Gellerta to niezwykłe miejsce na mapie Budapesztu, którego historia sięga 1918 roku. Turyści doceniają je za elegancki wystrój oraz panujący tam spokój - to idealna lokalizacja do odprężenia. Warto jednak się pospieszyć, by zobaczyć ten secesyjny skarb. Wkrótce ma zostać tymczasowo zamknięty ze względu na prace renowacyjne. Daty zamknięcia nie są jeszcze potwierdzone.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: