Odwiedź jeden z siedmiu cudów świata bez wychodzenia z domu. Od teraz każdy może wejść do Piramidy Cheopsa

Wiele popularnych zabytków i muzeów daje możliwość wirtualnego zwiedzania swoich wnętrz. Tym sposobem możemy zobaczyć różne miejsca z całego świata bez konieczności wychodzenia z domu. Od teraz chętni mogą wejść także do środka Piramidy Cheopsa w Gizie.

Piramida Cheopsa mieści się w Egipcie na płaskowyżu w Gizie. To wyjątkowe miejsce uznawane jest za jeden z siedmiu cudów świata, czyli najbardziej znanych budowli w starożytności. Jej historia sięga około 2560 lat p.n.e. Zaczęto ją wówczas wnosić z przeznaczeniem na grobowiec jednego z największych faraonów w historii starożytnego Egiptu - Cheopsa. Jej budowa trwała około 20 lat. 

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Piramida Cheopsa, czyli jeden z siedmiu cudów świata

Piramida Cheopsa jest jedną z najpopularniejszych i najwspanialszych piramid na świecie. Ta okazała budowla od lat budzi zachwyt, a ludzie z całego świata marzą, by zobaczyć ją na żywo. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na podróż do Egiptu. Teraz dzięki naukowcom z Uniwersytetu Harvarda możemy zwiedzić jeden z siedmiu cudów świata, nie ruszając się z kanapy w domu. 

Miasto ciemności przyprawiało o dreszcze. Było domem dla przestępców. Przeludnienie i anarchia. To osiedle było azylem dla przestępców i narkomanów

Wszystko zaczęło się już w 2000 roku, kiedy to Muzeum Sztuk Pięknych w Bostonie rozpoczęło projekt Giza. Miłośnicy historii postanowili zebrać i zdigitalizować wszystkie dokumenty, które znaleźli na temat odkryć archeologicznych w tym miejscu, a prace zainspirowały badaczy do stworzenia The Digital Giza Project. 

Wirtualny spacer po Piramidzie Cheopsa

Teraz na stronie internetowej można uzyskać dostęp do wszystkich dokumentów, a także wybrać się na wirtualną wycieczkę po budowli. Naukowcom udało się odtworzyć cały płaskowyż w Gizie. Teraz z każdego miejsca na ziemi możemy odwiedzić m.in. Wielkiego Sfinksa lub niezwykłą Piramidę Cheopsa.

Na jej grobie stanął ogromny penis. Zdaniem internautów to przesada. Na grobie kobiety stanął 165-centymetrowy penis. W komentarzach zawrzało

Przewodnik zabiera nas do wszystkich pomieszczeń budowli, takich jak pierwotne wejście, Korytarz Zstępujący czy komora królowej z ukośnymi kanałami. Zdjęcia pomieszczeń są opatrzone opisami kontekstu historycznego i archeologicznego. Gotowi na lot do Egiptu jednym kliknięciem? 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: