Zakładasz legginsy, klapki lub szorty do samolotu? Mogą być zagrożeniem dla pasażerów

Niepozorna decyzja, jaką jest wybór stylizacji do samolotu, może okazać się czymś wyjątkowo istotnym. Poza komfortem chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo pasażerów. Eksperci odradzają wielu elementów garderoby takich jak spodenki, szpilki czy...legginsy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wybranie stylizacji przed podróżą samolotem dla wielu osób wiąże się z wygodnym i luźnym stylem. Są jednak także osoby, które stawiają na klasę i elegancję. Bez względu na preferencje warto zwrócić uwagę na ważne szczegóły, które nie tylko zaważą o naszym komforcie, ale także bezpieczeństwie nas samych oraz pozostałych pasażerów. 

Ubiór w samolocie - te elementy garderoby to zły wybór

Zarówno na siedzeniach przed każdym pasażerem, na forach jak i w zaleceniach dotyczących podróży znaleźć można informację na temat ubioru w samolocie. Istnieje także kilka wskazówek wprost od ekspertów, które mogą pomóc nam zdecydować, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy nosić podczas podniebnej podróży. Na piedestale elementów garderoby, które nie są zalecane, znajdują się oczywiście szpilki. Obuwie na wysokim obcasie odradzane jest głównie z powodu bezpieczeństwa, a także ze względów praktycznych. Szpilki mogą okazać się całkowicie niepraktyczne podczas ewakuacji, a także tworzyć zagrożenie w postaci przepicia tratw ratunkowych czy zjeżdżalni. 

Eksperci odradzają podróżującym także krótkie spodenki, głównie z powodu względów higienicznych. Krótkie spódniczki i sukienki również nie są najlepszym rozwiązaniem. Fotele na pokładzie samolotu nie są często czyszczone - to prawdziwe siedlisko bakterii i grzybów. Spodnie lub długie sukienki tworzą bezpieczną barierę, która chroni naszą skórę przed zanieczyszczeniami.  

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Planujesz lot samolotem? Zrezygnuj z tych stylizacji 

Na liście elementów garderoby, które nie są zalecane w samolocie, możemy znaleźć także legginsy i obcisłe ubrania wykonane ze sztucznych materiałów. Ekspertka lotnictwa Christine Negroni, która wydała książkę o najbardziej tajemniczych katastrofach lotniczych na świecie, ujawniła, że legginsy mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia. 

Być może będziesz musiał uciekać przed pożarem w kabinie. Po opuszczeniu samolotu, na ziemi także może wystąpić tego typu sytuacja [...] Wszyscy noszą teraz spodnie do jogi w samolotach, radze unikać wszystkich sztucznych włókien, ponieważ są bardziej podatne na oparzenie i przywieranie do ciała zwłaszcza podczas pożaru

- skomentowała Negroni w rozmowie z thescottishsun.co.uk

Klapki to kolejny element, który warto spakować do walizki. Pokład samolotu a dokładnie wykładzina, która go pokrywa to prawdziwe siedlisko bakterii i grzybów. Łazienka to kolejne epicentrum drobnoustrojów. Odkryte obuwie naraża nas na bliski kontakt, czego skutkiem mogą być wszelakie choroby. Ponadto klapki podobnie jak szpilki są problematyczne w czasie ewakuacji. 

Obcisłe ubrania są równie odradzane - długi lot, i kilka godzin ograniczonego ruchu mogą spowodować dyskomfort wywołany opuchlizną nóg lub obrzękami. Przylegające do ciała materiały dodatkowo to spotęgują. 

Więcej o: