Stewardesa ostrzega. "Nie wchodź w takim stroju do samolotu"

Wygoda podczas podróży samolotem to jedno, ale drugą, istotniejszą kwestią jest nasze bezpieczeństwo. Okazuje się, że nawet strój ma w tym przypadku znaczenie. Stewardesa American Airlines tłumaczy, jak nie powinniśmy ubierać się, gdy czeka nas lot samolotem.

Podróż samolotem bywa dla wielu osób stresująca. Lepiej nie dokładać sobie kolejnych zmartwień i to z tak błahego powodu, jakim jest nasz strój. Ale nawet jeśli latamy regularnie, możemy nie wiedzieć o kilka zagrożeniach, które niesie za sobą nieodpowiedni ubiór. Punktuje to stewardesa linii American Airlines w rozmowie z portalem WWW.

Po pierwsze tylko luźne ubrania

Pierwszą sprawą, na którą zwraca uwagę pracownica linii lotniczych, jest zbyt obcisły strój. Kobieta zaleca noszenie luźnego swetra czy bluzy, przewiewnej koszulki. Tego dnia lepiej włożyć spodnie dresowe niż eleganckie rurki z paskiem. Dlaczego? Częstym problemem pasażerów w samolotach są wzdęcia. Nie jest to kwestia zagrażająca życiu, jednak dość niekomfortowa.

Wzdęcia to poważny problem, nawet dla stewardess, więc noś coś wygodnego wokół talii, rozciągliwego, na gumce. Nieistotne, jak ładnie mogą wyglądać skórzane spodnie -  nie są one najlepsze w podróży

 - podkreśla stewardesa linii American Airlines.

Po drugie – bez ozdób

Zdaniem pracownicy American Airlines istotne jest unikanie wszelkich ozdób przy naszym stroju. Wszelkie frędzle, wstążki czy dodatkowe elementy mogą stanowić zagrożenie. Przykład? Stewardesa uważa, że, wszystkie te dodatki mogą być łatwopalne.

Oczywiście pożary są niezwykle rzadkim przypadkiem w samolotach, jednak lepiej, według stewardesy rozmawiającej z portalem, unikać takich sytuacji.

To trochę ekstremalne podejście, ale zawsze istnieje ryzyko, że ubiór z długimi frędzlami, w przypadku pożaru samolotu, jest niebezpieczny

- mówi stewardesa.

Zobacz wideo Stewardesa Justyna Kłęk opowiada o tajnikach swojego zawodu

Kobieta zauważa dodatkowo, że także materiał ubrań jest kluczowy. Sama nosi mundur, który w składzie ma poliester. Czasem obawia się, że podczas pożaru ten mógłby stopić się i ją znacznie poparzyć. To oczywiście przesadzone podejście, ale, jak sama wielokrotnie powtarza w wywiadzie, lepiej dmuchać na zimne.

Więcej o: