Czy wakacje w Beskidach są drogie? Sprawdzamy ceny turystycznych atrakcji i noclegów

Wiele Polaków tegoroczne wakacje postanowiło spędzić w najbliższej okolicy lub popularnych turystycznych miejscowościach w kraju. Wysoka inflacja i aktualne ceny zniechęcają do korzystania z usług i atrakcji. Biorą jednak pod lupę Beskidy, sytuacja nie wygląda najgorzej. Sprawdzamy aktualny cennik hoteli, restauracji i miejscowych atrakcji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Inflacja dotyka niemal każdy sektor gospodarki w tym także turystykę i usługi. Tegoroczne wakacje w popularnych kurortach mijają w cieniu drożyzny, jednak są także niszowe i nieco spokojniejsze miejscowości, które oferują ciekawe atrakcje i aktywności w konkurencyjnych cenach. Ceny w Beskidach wielu odstraszają, ale czy jest tam aż tak drogo? 

Wielu turystów przyjeżdża do Szczyrku w poszukiwaniu ciszy i kontaktu z przyrodąSzczyrk - najlepsze wakacyjne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Co zobaczyć?

Ceny w restauracjach i hotelach w Beskidach

Wielu lokalnych przedsiębiorców i właścicielu usług w beskidzkich miejscowościach, że tegoroczny sezon nie należy do najlepszych. Chociaż pogoda sprzyja, turystów nie jest tak wielu jak w ubiegłych sezonach. Ceny wielu towarów poszły w górę, a zdaniem sklepikarzy klienci w tym roku długo powstrzymują się przed zakupem. Z kolei restauratorzy ze Szczyrku twierdzą, że mimo inflacji i wszechobecnej drożyzny starali się nie podnosić drastycznie cen. Jeśli chodzi o zestawy obiadowe, to w Szczyrku można je kupić od 26 złotych wzwyż. Lody kosztują od 5 do 10 zł, za gofra z bitą śmietaną trzeba zapłacić 10 zł, a deser/puchar owocowy - 21 zł.

Jest mniejszy ruch, widać to po autach - nie ma korków. To kwestia covidu, ceny poszły do góry, na dodatek jest upał, więc ludzie się pochowali w cieniu. A jak już ludzie są, to pozwiedzają Szczyrk i nie idą do knajpy, tylko kupują produkty w Biedronce

- skomentowała w rozmowie z dziennikzachodni.pl Paulina pracująca w branży gastronomicznej.

Z kolei ceny noclegów wypadają nieco drożej. Za noc w pokoju hotelowym zapłacimy od 100 do 200 zł w najtańszej wersji. Z kolei bardziej luksusowe wnętrza to już stawka bliska kilkuset złotym, a nawet 1200 zł! Miejscowości w Beskidach oferują jednak wiele możliwości, poza hotelem można rozważyć także prywatne kwatery w klimatycznych drewnianych gospodach czy wynająć małe domki letniskowe. Najtaniej wypadają pokoje gościnne - cena za noc od osoby to około 40-50 zł. 

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Atrakcje turystyczne w Beskidach - aktualne ceny

Chociaż do największych atrakcji Beskidów nalezą górskie szlaki, szczyty i majestatyczne widoki, warto także rozważyć inne opcje na wypoczynek. Będąc w Szczyrku warto odwiedzić Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, gdzie wielokrotnie trenowali i wypoczywali nasi wybitni sportowcy. Ceny są bardzo atrakcyjne, a miejsca do odpoczynku nie brakuje! Osoba dorosła do 16:00 - 6,50 zł, po 16:00 - 7,50 zł Dzieci, młodzież i studenci z ważną legitymacją do 16:00 - 5,00 zł, po 16:00 - 6,00 zł.

Do ciekawych atrakcji należy także kolejka na Skrzyczne w Szczyrku. Atrakcja zapewni niezapomniane widoki - cena różni się w zależności od odcinka trasy. Przykładowo Szczyrk - Jaworzyna to koszt 23 zł za osobę dorosłą, 19 zł za dzieci w wieku 12-17 lat i juniorzy, z kolei 17 zł zapłacą dzieci w wielu od 6 do 11 lat. Chcąc pokonać całą trasę możemy skorzystać z karnetu obejmującego Pętle Szczyrkowską - cena za osobę dorosłą to 70 zł, dzieci w wieku 12-17 56 zł, a najmłodsi od 6 do 11 roku życia 49 zł. 

W niedalekiej okolicy od Szczyrku, bo około godzinki samochodem, jest największy park z Dinozaurami: Dinolandia w Inwałdzie, który każe się niezapomnianą przygodą i atrakcją dla najmłodszych. Wejściówka dla osoby dorosłej to koszt 59 zł, bilet dla dziecka kosztuje 49 zł. W ofercie znajdziemy także karnety rodzinne np. 2 plus dwa za 206 zł. 

Więcej o: