Odwiedzasz Beskidy wyłącznie zimą? To błąd, Szczyrk ma atrakcje na każdą porę roku

Szczyrk - atrakcje na każdą porę roku. Osoby, które planują wakacje w Beskidach, nie mogą wybrać lepszej bazy wypadowej. Jest to również doskonałe miejsce, w którym jest co robić o każdej porze roku. Jakie miejsca trzeba koniecznie odwiedzić? Co warto zobaczyć?

Szczyrk to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Beskidzie Śląskim. Jest niezwykle malowniczy - zachwyca turystów pięknymi krajobrazami, ale jest też bogato rozwiniętym turystycznie miastem. Co warto zobaczyć w Szczyrku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Szczyrk - najlepsze wakacyjne atrakcje. Najpiękniejsze szlaki

Najpopularniejszym szczytem Szczyrku i okolic jest Skrzyczne, które jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego - 1257 m n.p.m. Na górę można dostać się na dwa sposoby - pieszo lub rowerem. Na szczycie można odetchnąć w schronisku lub rozkoszując się pięknymi widokami, siedząc na trawie.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prosta trasa turystyczna prowadzi na Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.). Turyści równie chętnie wybierają się na Klimczok (1117 m n.p.m.), gdzie niecały kilometr od szczytu tej góry znajduje się schronisko. Na Klimczok również można dostać się rowerem.

Zamek w MalborkuWakacje z zabytkami. Poznaj Polskę wraz z jej dziedzictwem kulturowym

Warto również wybrać się na pieszą wycieczkę na Biały Krzyż z Hali Skrzyczeńskiej. Na trasę blisko ośmiu kilometrów trzeba poświęcić około dwóch i pół godziny. To niezwykle malownicza trasa, idealna dla miłośników przyrody i fotografów.

Szczyrk - atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tych miejsc nie można przegapić

Deptak nad Żylicą to miejsce przypominające zakopiańskie Krupówki. Tutaj również znajduje się ogrom atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znajdziemy tam liczne karczmy, w których można dobrze zjeść, ale też stragany z zabawkami, gokarty, trampoliny i wiele innych atrakcji.

Miłośnicy pływania mogą odwiedzić pływalnię COS w Szczyrku. Znajduje się tam tor sportowy, ale i jacuzzi, w którym można wypocząć po długiej pieszej wędrówce po górach.

Podkarpacie. Rzadkie zjawisko przyrodnicze, które nagrał leśniczyPodkarpacie. Rzadkie zjawisko przyrodnicze, które nagrał leśniczy

Ci, którzy chcą spróbować jazdy konnej, również nie muszą jechać daleko. Wystarczy odwiedzić pobliską stajnię i poczuć wiatr we włosach podczas przejażdżki.

Turyści, którzy kochają ekstremalne wrażenia, muszą koniecznie odwiedzić jedną z jaskiń w okolicy. Wprawieni w bojach, posiadający specjalistyczny sprzęt, powinni spróbować swoich sił w Jaskini Malinowskiej. Z kolei ci, którzy chcą odwiedzić jaskinię typowo rekreacyjnie, muszą wiedzieć, że warto odwiedzić jaskinię w Jaworzynie.

Więcej o: