Odwiedzasz Beskidy wyłącznie zimą? To błąd, Szczyrk ma atrakcje na każdą porę roku

Szczyrk - atrakcje na każdą porę roku. Osoby, które planują wakacje w Beskidach, nie mogą wybrać lepszej bazy wypadowej. Jest to również doskonałe miejsce, w którym jest co robić o każdej porze roku. Jakie miejsca trzeba koniecznie odwiedzić? Co warto zobaczyć?

Szczyrk to jedna z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w Beskidzie Śląskim. Jest niezwykle malowniczy - zachwyca turystów pięknymi krajobrazami, ale jest też bogato rozwiniętym turystycznie miastem. Co warto zobaczyć w Szczyrku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Szczyrk - najlepsze wakacyjne atrakcje. Najpiękniejsze szlaki

Najpopularniejszym szczytem Szczyrku i okolic jest Skrzyczne, które jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego - 1257 m n.p.m. Na górę można dostać się na dwa sposoby - pieszo lub rowerem. Na szczycie można odetchnąć w schronisku lub rozkoszując się pięknymi widokami, siedząc na trawie.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Prosta trasa turystyczna prowadzi na Małe Skrzyczne (1211 m n.p.m.). Turyści równie chętnie wybierają się na Klimczok (1117 m n.p.m.), gdzie niecały kilometr od szczytu tej góry znajduje się schronisko. Na Klimczok również można dostać się rowerem.

Warto również wybrać się na pieszą wycieczkę na Biały Krzyż z Hali Skrzyczeńskiej. Na trasę blisko ośmiu kilometrów trzeba poświęcić około dwóch i pół godziny. To niezwykle malownicza trasa, idealna dla miłośników przyrody i fotografów.

Szczyrk - atrakcje dla dzieci i dorosłych. Tych miejsc nie można przegapić

Deptak nad Żylicą to miejsce przypominające zakopiańskie Krupówki. Tutaj również znajduje się ogrom atrakcji - zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Znajdziemy tam liczne karczmy, w których można dobrze zjeść, ale też stragany z zabawkami, gokarty, trampoliny i wiele innych atrakcji.

Miłośnicy pływania mogą odwiedzić pływalnię COS w Szczyrku. Znajduje się tam tor sportowy, ale i jacuzzi, w którym można wypocząć po długiej pieszej wędrówce po górach.

Ci, którzy chcą spróbować jazdy konnej, również nie muszą jechać daleko. Wystarczy odwiedzić pobliską stajnię i poczuć wiatr we włosach podczas przejażdżki.

Turyści, którzy kochają ekstremalne wrażenia, muszą koniecznie odwiedzić jedną z jaskiń w okolicy. Wprawieni w bojach, posiadający specjalistyczny sprzęt, powinni spróbować swoich sił w Jaskini Malinowskiej. Z kolei ci, którzy chcą odwiedzić jaskinię typowo rekreacyjnie, muszą wiedzieć, że warto odwiedzić jaskinię w Jaworzynie.

Więcej o: