Atrakcje Karpacza i okolic. Wybierając urlop w tym regionie, koniecznie odwiedź wodospad i wyciąg

Karpacz to miejsce, które oferuje bogatą ofertę turystyczną. Znajdziemy tam wiele ciekawych atrakcji takich jak wyciąg, wodospad, liczne szlaki turystyczne czy ciekawe miejsca dla najmłodszych. Dodatkowym atutem jest bliskość natury - okalające Sudety i rzeka Łomnica, zachwycą fanów sportów i nie tylko.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści odwiedzający Karpacz nie mogą narzekać na nudę - miejsce obfituje w różnorodnych atrakcjach. Interesujące zajęcie znajdą tam zarówno fani sportów, miłośnicy architektury jak i rodziny, które szukają szlaków przystosowanych do spacerowania z najmłodszymi. Zachęcamy do zapoznania się, z najważniejszymi punktami oferty turystycznej Karpacza.

Atrakcje turystyczne Karpacza, których nie można pominąć

Karpacz to miasto w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Położone jest w Sudetach Zachodnich, w dolinie rzeki Łomnicy gdzie podziwiać możemy nie tylko niesamowite widoki, ale i korzystać z wielu atrakcji. To prawdziwa gratka dla miłośników gór - Karkonosze to piękne i zróżnicowane pasmo, które ma wiele do zaoferowania m.in. najwyższy szczyt - Śnieżkę. Ten wyjątkowy punkt na mapie oferuje turystom niezliczone możliwości spędzenia wolnego czasu - kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych i ścieżek spacerowych dla turystyki pieszej, tory saneczkowe zimowe i całoroczne, wspinaczka, quady i sporty ekstremalne. Z kolei fani innej formy wypoczynku znajdą tu także urocze restauracje bogatą ofertę SPA, dyskoteki, baseny czy muzea. 

Flagową atrakcją Karpacza jest oczywiście Wodospad Dziki na Łomnicy, który uchodzi za jedną z ciekawszych miejsc w okolicy. Powstał on w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy i znajduje się na wysokości 1407 m n.p.m. Jest to pewnego rodzaju infrastruktura przeciwpowodziowa, która ma niszczycielskiej sile żywiołu rzeki, która uchodzi za najniebezpieczniejszą w Karkonoszach. Wizytę pod kaskadą można warto połączyć wraz z wyjazdem kolejką na Kopę, lub z powrotem ze Schroniska Samotnia.

Ciekawe atrakcje Karpacza - wyciąg i ciekawe szlaki górskie

Atrakcją, której nie można pominąć jest także wyciąg Winterpol w Karpaczu, z którego można korzystać przez cały rok. To nie tylko szybki sposób na przetransportowanie aż pod dolną stację wyciągu na Kopę, ale także okazja do podziwiania niezapomnianych widoków. Przystosowany jest także dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dla najmłodszych. Sam wyciąg liczy sobie 600 metrów długości, i cechuje się imponującą przepustowością - 2800 osób na godzinę. Bilet w dwie strony no koszt 12 zł - normalny, a ulgowy 8 zł. 

Szlaki turystyczne co kolejny najbardziej rozchwytywany punkt wyjazdu do Karpacza. Znajdziemy tu liczne trasy o różnym poziomie trudności, dzięki czemu z pieszych wędrówek mogą skorzystać zarówno osoby doświadczone jak i rodziny z dziećmi czy seniorzy. 

Do pozostałych atrakcji, które warto zobaczyć, nalezą: 

  • Zapora na Łomnicy, 
  • Punkt Grawitacyjny, 
  • Młynek Miłości w Karpaczu, 
  • Muzea, 
  • Góra Śnieżka
  • Pielgrzymy oraz Słonecznik, 
  • Schronisko Samotnia. 
Więcej o: