Polska z dziećmi. Inwałd - Park Miniatur, Mini Zoo i Dinolandia

Jest takie miejsce w Polsce, gdzie na małej przestrzeni nagromadziły się fantastyczne atrakcje. To Inwałd.

Inwałd to maleńka miejscowość malowniczo położona pomiędzy Wadowicami i Andrychowem, przy trasie nr 52. Jest to wspaniałe miejsce na weekendowy wypoczynek rodzinny, nawet z najmłodszymi dziećmi.

W Inwałdzie nagromadziły się fantastyczne atrakcje. Jedną z nich jest Park Miniatur "Świat Marzeń", w którym zobaczycie ponad 50 miniatur najsłynniejszych cudów architektonicznych z Polski i ze świata, m.in.: Wawel, Zamek Królewski w Warszawie, Coloseum, Bazylikę św. Piotra, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Biały Dom i kompleks wenecki.

Prawie wszystkie obiekty w Parku Miniatur w Inwałdzie zostały zbudowane w skali 1:25, co pozwala na porównanie wielkości poszczególnych budowli. Spacer pośród miniatur pozostawia niezapomniane wrażenia i jest namiastką podróży dookoła świata.

Na terenie Parku istnieje też Lunapark, dający świetną zabawę nie tylko dzieciom ale i dorosłym. A wszystko to w pięknej scenerii zieleni i kolorowych kwiatów, zdobiących wytyczone alejki. W oddali widać szczyty Beskidu Małego.

Ale to nie wszystkie atrakcje, jakie oferuje Inwałd, niedaleko znajdziecie Mini Zoo "Kucyk". Można tu spotkać ciekawe zwierzęta, ale również pojeździć konno, na rowerze, a nawet ciuchcią. Na dzieci czeka Wioska Indiańska i Plac Zabaw, dostępne są też boiska sportowe.

Najnowszą atrakcją Inwałdu jest Dinolandia - kolejny Park Rozrywki, który kusi swymi atrakcjami, a ponadto promocyjną ceną. W Dinolandii schronienie znalazło ponad 50 różnej wielkości dinozaurów. Co ciekawe, to jedyna kolekcja dinozaurów w Polsce pochodząca ze Stanów Zjednoczonych.

Na obszarze Parku powstało też pole do minigolfa, petanque, ściana wspinaczkowa oraz trasy zjazdów tyrolskich. Dla dzieci przygotowano park linowy, plac zabaw i Jaskinię Tajemnic. Cały ten teren wygląda niezwykle efektownie i przypomina zachodnie Parki.

Z pewnością cała rodzina będzie zachwycona weekendem spędzonym w Inwałdzie. Polecam gorąco.

Przydatne informacje:

Park Miniatur "Świat Marzeń" Inwałd, ul. Wadowicka 169 34-120 Andrychów tel. 33/ 875-73-20 info@parkminiatur.com http://www.parkminiatur.com

Bilety i godziny zwiedzania:

Bilet normalny: 19 zł, bilet ulgowy: 15 zł Dzieci do lat 4 wstęp wolny. Park Miniatur czynny codziennie przez cały rok (różne godziny w poszczególnych miesiącach).

Mini Zoo Inwałd, ul. Korcza tel. 604-580-616 kontakt@agrokucyk.pl http://www.agrokucyk.pl

Bilety i godziny zwiedzania:

Bilet normalny: 9 zł, bilet ulgowy: 7 zł Dzieci do lat 3 wstęp wolny. Mini Zoo czynne jest codziennie przez cały rok (różne godziny w poszczególnych miesiącach).

Park Rozrywki DINOLANDIA Inwałd, ul. Wadowicka 167 tel. 33/ 870-31-13 info@dinolandia.eu http://www.dinolandia.eu/

Bilety i godziny zwiedzania: Promocja do odwołania! Bilet: 9,99 zł Dzieci do lat 4 wstęp wolny. pn-czw: 9.00-20.00 pt-nd: 9.00-22.00

Więcej o: