Nietypowy hotel na Majorce. Panowie nie mają do niego wstępu

Majorka może pochwalić się oryginalnym hotelem. Został urządzony z myślą o kobietach, a mężczyźni nie mają do niego wstępu. Na panie, które zdecydują się na wypoczynek w tym miejscu, oprócz pięknej okolicy, czeka także m.in. spa, sala fitness i zdrowa kuchnia.

Hotel Som Dona znajduje się na wybrzeżu Manacor w kurorcie Porto Cristo. Jego nazwa nie jest przypadkowa. "Som Dona" w języku katalońskim oznacza "jesteśmy kobietą". To nie pierwszy raz, gdy głośno jest o tego typu atrakcjach. Jakiś czas temu informowaliśmy o fińskiej wyspie, na którą wstęp mają tylko panie. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ >>

Zobacz wideo

Komfort i bezpieczeństwo

Jedną z idei, która towarzyszyła twórcom hotelu, było zapewnienie paniom podróżującym w pojedynkę jak największego komfortu i poczucia bezpieczeństwa. Stąd pomysł, by w hotelu mogły przebywać tylko i wyłącznie kobiety. Warto jednak zaznaczyć, że każda osoba, która chce zatrzymać się w tym miejscu, musi mieć ukończone 14 lat. 

 

Oprócz eleganckich pokojów z balkonami, na panie czeka także m.in. spa, sala fitness, basen oraz kuchnia ze zdrowym jadłospisem. Na popularnym serwisie booking.com dominują bardzo pozytywne oceny miejsca. Swoje opinie wyraziło już wiele kobiet, którym czas spędzony w hotelu bardzo przypadł do gustu. Oto niektóre z nich:

Atmosfera naprawdę relaksująca i pełna dobrych wibracji!
Pomysł na hotel dla kobiet jest idealny. Dzięki temu ja i moja przyjaciółki czułyśmy się tu bardzo dobrze. 
Absolutnie niesamowity! Basen idealny, wystarczająco dużo miejsca do odpoczynku

Do tej pory na hotel oddano 109 głosów. Obecnie jego ocena wynosi 9,2 (w skali na 10), co sytuuje obiekt w przedziale "znakomity".

Porto Cristo - co warto zobaczyć?

Wypoczynek w oryginalnym ośrodku można połączyć ze zwiedzaniem ciekawych miejsc. Zachęca do tego najbliższa okolica.

Porto Cristo w przeszłości był wioską rybacką. Dzisiaj to jeden z najpopularniejszych kurortów we wschodniej części Majorki. Jedną z największych atrakcji tego miejsca jest Playa de Porto Cristo, czyli piękna, piaszczysta plaża. Nie możemy zapominać także o smoczych jaskiniach (Coves del Drac) ze spektakularnymi formacjami skalnymi. 

Więcej o: