Japończycy wyrzeźbili z lodu repliki polskich atrakcji. "Jesteśmy pod wrażeniem odwzorowania detali"

Łazienki Królewskie w Japonii? To nie żart. Repliki warszawskich atrakcji można podziwiać w czasie Festiwalu Śniegu w Sapporo.

W tym roku z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią, w czasie Festiwalu Śniegu w Sapporo pojawia się polski akcent. To rzeźby, które są wiernym odwzorowaniem atrakcji z warszawskich Łazienek Królewskich. Można podziwiać je na tzw. placu Polskim.

Zobacz wideo

"Jesteśmy pod wrażeniem odwzorowania detali"

Na potrzeby festiwalu stworzono Pomnik Fryderyka Chopina i Pałac na Wyspie. Są to wierne kopie zabytków - odwzorowano je w skali 1:1. Rzeźbiono je 28 dni, a do prac zaangażowano ponad 100 żołnierzy Japońskich Sił Samoobrony.

Repliki warszawskich atrakcji odsłonięto na początku tego tygodnia. Informacja o polskim akcencie w czasie festiwalu pojawiła się m.in. na Facebooku Łazienek Królewskich. 

- W ramach Festiwalu Śniegu w Sapporo odsłonięte zostaną lodowe rzeźby Pałacu na Wyspie i Pomnika Chopina, których budowa trwała miesiąc! Jesteśmy pod wrażeniem odwzorowania detali i skali całego przedsięwzięcia" - dowiadujemy się z posta.

Lodowy Pałac na Wyspie

Fani tego typu atrakcji nie muszą jednak podróżować do Japonii. W niedzielę 9 lutego Muzeum Łazienki Królewskie organizuje wydarzenie Lodowy Pałac na Wyspie. W czasie imprezy odbędzie się m.in. pokaz rzeźbienia repliki Pomnika Fryderyka Chopina. Start wydarzenia około godziny 14.15.

Więcej o: