Temperatura w Górach Izerskich w listopadzie - wybierz się do miejsca, gdzie zima jest przez cały rok

Temepratura w Górach Izerskich w listopadzie nie będzie rozpieszczać, zwłaszcza w drugiej połowie miesiąca. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ Góry Izerskie są nazywane "biegunem zimna" ze względu na pogodę i warunki jakie panują tam nie tylko w listopadzie, ale także w innych miesiącach.

Najwyższa temperatura w Górach Izerskich - listopad pochmurny i deszczowy

Temperatura w Górach Izerskich w listopadzie znacząco spadnie, co sprawi z pewnością, że część turystów zrezygnuje z odwiedzenia tego regionu Polski. Połowa listopada właściwie za nami, a pogoda do tej pory była piękna, ale ma się to już ku końcowi. Najwyższa temperatura w Górach Izerskich w listopadzie sięgała nawet 12 stopni Celsjusza, co na ten obszar jest wysoką wartością.

Góry Izerskie charakteryzują się wyjątkowo ostrym klimatem.Góry Izerskie charakteryzują się wyjątkowo ostrym klimatem. zdjęcie ilustracyjne/ Mateusz Kuca, iStock

Kolejne dni listopada będą tam zdecydowanie chłodniejsze. Maksymalna temperatura będzie wynosić zaledwie 6 stopni Celsjusza, a ponadto należy spodziewać się opadów deszczu i wielu pochmurnych dni. Na słońce już raczej nie możemy liczyć. Według synoptyków pod koniec listopada w Górach Izerskich może spaść śnieg, który w tamtych rejonach kraju nie jest zaskoczeniem, zwłaszcza o tej porze roku.

Najniższa temperatura w Górach Izerskich. Deszcz, mróz i śnieg w listopadzie

Najniższa temperatura w Górach Izerskich w listopadzie, niestety, nie będzie należała do zbyt wysokich. Chociaż do tej pory w nocy można było na termometrze zobaczyć dodatnie wartości, tak w najbliższych dniach sytuacja diametralnie się zmieni. Według prognoz zapowiadanych przez synoptyków najniższa temperatura w listopadzie w Górach Izerskich spadnie nawet do -4 stopni Celsjusza.

Góry Izerskie są wyjątkowe pod wieloma względami.Góry Izerskie są wyjątkowe pod wieloma względami. zdjęcie ilustracyjne, iStock

Dodatkowo należy spodziewać się silnych podmuchów wiatru, a co za tym idzie powietrze będzie zdecydowanie mroźniejsze i ostrzejsze. Listopad przyniesie także opady deszczu i śniegu. Warto przypomnieć, że Góry Izerskie są uznawane za miejsce, w którym panuje wyjątkowo ostry klimat, przypominający ten panujący na Syberii, także należy spodziewać się zimnych i mroźnych nocy.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Górach Izerskich - listopad

Ile zatem wynosi średnia temperatura w Górach Izerskich w listopadzie? Nie bez powodu ten właśnie obszar kraju nazywany jest "małą Syberią". Średnia temperatura w ciągu dnia w listopadzie wynosi zaledwie 5 stopni Celsjusza. Raczej nie powinno to dziwić turystów o tej porze roku. Warto nadmienić, że średnia dobowa temperatura w tym miejscu prawie nigdy nie przekracza 15 stopni Celsjusza. Nawet latem. Noce i poranki zawsze są zimne. Mimo wszystko jednak warto się tam wybrać, ponieważ to miejsce jest szczególne nie tylko ze względu na pogodę ale też dlatego, że to właśnie ten region w Polsce jest uznawany za najmniej zanieczyszczony światłem. Tak właśnie powstał Izerski Park Ciemnego Nieba, gdzie turyści mogą podziwiać wspaniałe, ciemne niebo a na nim miliony gwiazd z dala od terenów zabudowanych.

Jaka temperatura w Górach Izerskich - listopad nie zachwyca piękną pogodą

W Górach Izerskich temperatura nie tylko w listopadzie jest niska. Ogromny wpływ ma na to surowy klimat, który panuje na tym terenie. Zdecydowanie częściej należy spodziewać się tam opadów deszczu czy śniegu niż słonecznych dni. Góry Izerskie charakteryzuje także wyjątkowo wysoka wilgotność powietrza, która sięga 86% na co mają wpływ mgły, które są tam naturalnym zjawiskiem. Wybierając się w podróż w Góry Izerskie należy pamiętać, że jest tam zdecydowanie zimniej niż w jakimkolwiek innym obszarze. Ważne by pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą ciepłą, zimową odzież dopasowaną do klimatu i warunków atmosferycznych.

Zobacz też: Temperatura w Beskidzie Sądeckim. Listopad w tym roku jest tu wyjątkowo ciepły

Więcej o: