Jesień w górach jest piękniejsza niż myślisz. Najlepsze szlaki, które warto wybrać o tej porze roku

Jesień w górach to istna magia. O tej porze roku góry oferują piękne widoki, różnorodne kolory, ale przede wszystkim możliwość ucieczki z dala od miejscowego zgiełku. Na szlakach jest niewielu turystów, co sprzyja wyciszeniu i chwili refleksji. Które górskie szlaki wybrać jesienią, by móc cieszyć się tym wszystkim? Podpowiadamy.

Końcówka roku to idealny czas na wypoczynek w górach. Pogoda może jednak nie rozpieszczać, więc warto przygotować się na zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli jednak trafimy na słońce, rozkochamy się w górach na nowo.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Najlepsze szlaki na jesień w górach. Bieszczady to mekka dla poszukujących spokoju

Ci, którzy chcą odetchnąć z dala od miejskiego zgiełku i spędzić urlop bez dzikich tłumów, zdecydowanie powinni wybrać się na jesienny urlop w Bieszczady. I choć najpopularniejszym oraz zdecydowanie najpiękniejszym szlakiem jest Połonina Wetlińska, nie spotkamy tam setek innych turystów. Dlaczego warto się tam wybrać? Przede wszystkim ze względu na wspaniałe widoki oraz fakt, że jest to niewymagający kondycji szlak. Aby dotrzeć na szczyt, wystarczy poświęcić niewiele ponad godzinę. Jesienią na szczycie zachodzi zjawisko inwersji, dzięki któremu poprawia się widoczność i jej pole wynosić może nawet 200 kilometrów!

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatry jesienią. Najprostsze, a jednocześnie najpiękniejsze

Tatry oblegane są o każdej porze roku, więc należy przygotować się na to, że w górskich wędrówkach będzie towarzyszyć ci wielu turystów. Co więcej, najpiękniejsze miejsca jesienią, to te najpopularniejsze - Kasprowy Wierch i Gubałówka. To również jedne z najbezpieczniejszych szlaków, gdyż kolejki wożące turystów mogą przydać się podczas niepogody.

Beskid Mały - kierunek dla miłośników przyrody. Jest uroczo

Jeśli szukasz urokliwego miejsca na jesienny urlop, to koniecznie rozważ Beskid Mały. Świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla osób, które kochają przyrodę, ale nie chcą spędzać wolnych dni w Tatrach. Czupel to szczyt, na który można dostać się, spacerując fantastyczną trasą. To zalesiony szlak, przypominający scenerię z bajki. To również doskonała propozycja na jesień, gdy szybko zapada zmrok, ponieważ wejście na szczyt zajmuje niespełna dwie godziny.

Więcej o: