Temperatura w Tatrach - listopad zaskoczy słonecznymi dniami w sam raz na spacery po górach

Temeratura w Tatrach - listopad. Mimo iż listopad to miesiąc, który kojarzy się z zimnem i deszczem to temperatura w Tatrach w listopadzie nie zapowiada się najgorzej. Skorzystaj zatem z ostatnich słonecznych dni w górach i udaj się na spacer podziwiając piękne widoki.

Najwyższa temperatura w Tatrach – listopad będzie ładny.

Temperatura w Tatrach w listopadzie to zwykle zagadka. Może być już całkiem zimno, ale równie dobrze pojedyncze dni mogą zaskoczyć wysokimi temperaturami. Jaka będzie najwyższa temperatura w Tatrach w listopadzie? Przeglądając pogody długoterminowe można być mile zaskoczonym, ponieważ jak się okazuje listopad zapowiada się z całkiem ładną pogodą.

Według meteorologów najwyższa temperatura w Tatrach będzie 1 listopada i może to być aż 19 stopni Celsjusza! Trzeba przyznać, że jak na ten miesiąc to dość wysoka wartość. Dodatkowo w tym dniu będzie w górach sporo słońca, więc warto wykorzystać ten czas maksymalnie zwłaszcza, że taka pogoda zapowiadana jest tylko na jeden dzień.

Tatry jesienią zachęcają do spacerów.Tatry jesienią zachęcają do spacerów. zdjęcie ilustracyjne, Pexels

Nie oznacza to jednak, że od razu zrobi się zimno i mroźno. Synoptycy podają, że najwyższe temperatury w Tatrach w listopadzie będą wahać się od 4 do 10 stopni Celsjusza – mówimy tu oczywiście o temperaturze w ciągu dnia. Zimniejsze dni zaczną się dopiero pod koniec miesiąca kiedy temperatura w dzień spadnie do -2 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Najniższa temperatura w Tatrach - czy listopad przyniesie zimno i śnieg?

Najniższa temperatura w Tatrach w listopadzie niestety do najwyższych nie należy. W tym miesiącu w Tatrach należy się spodziewać chłodniejszych dni, a także niosących chłód powiewów wiatru. Ma na to wpływ położenie geograficzne i klimat tego regionu. To właśnie w tym miesiącu w górach zaczyna się zima, a na szczytach pojawia się duże oblodzenie, śniegu natomiast jest tam stosunkowo niewiele. Jeśli chcemy udać się na spacer po górach, to należy pamiętać o odpowiednim sprzęcie, ubiorze i o tym, że w listopadzie dzień jest zdecydowanie krótszy, a słońce w Tatrach zachodzi między godziną 15:46 a 16:21. Najniższa temperatura w Tatrach według prognoz synoptyków będzie miała wartość -6°C, ale będzie to dopiero pod koniec miesiąca. Wcześniejsze wieczory i noce zapowiadają się troszkę cieplej, a termometry wskazać mogą nawet wartość 5 stopni Celsjusza.

Pogoda w Tatrach w listopadzie może szybko się zmieniać.Pogoda w Tatrach w listopadzie może szybko się zmieniać. zdjęcie ilustracyjne, Pexels

Średnia temperatura w Tatrach. Jaki będzie listopad w górach?

Jaka zatem będzie średnia temperatura w Tatrach w listopadzie? Według meteorologów średnia wartość temperatury w tym miesiącu zazwyczaj waha się od 1 do 16 stopni Celsjusza. Jeśli planujemy wyjazd w góry to warto wziąć pod uwagę, że w tym miesiącu najładniejsza pogoda jest na ogół w pierwszym tygodniu. Według meteorologów w późniejszych dniach listopada mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem, a co za tym idzie dni będą zdecydowanie chłodniejsze. Wybierając się w góry warto sprawdzać pogodę długoterminową jednak należy pamiętać, że w tych regionach pogoda jest bardzo kapryśna i potrafi zmienić się dosłownie w ciągu kilku chwil.

Jaka temperatura będzie w Tatrach w listopadzie?

Przewidziana przez specjalistów temperatura w Tatrach w listopadzie wygląda zachęcająco. Zwłaszcza, że to zdecydowanie ostatni dzwonek na skorzystanie ze słonecznych dni, których w listopadzie jeszcze kilka będzie. W tym miesiącu w ciągu dnia przypada nawet 4 godziny słońca. Pomimo delikatnego wiatru temperatura może osiągnąć wartość do 10 stopni Celsjusza, więc w takich warunkach można chwilkę pospacerować i cieszyć się świeżym powietrzem, a tego w górach nie brakuje. Mimo wszystko planując wyjazd warto sprawdzać prognozy pogody i być przygotowanym na różne warianty pogodowe, ponieważ należy pamiętać, że w Tatrach aura szybko się zmienia i pogoda może nas zaskoczyć. Idąc na spacer zabierz ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, odpowiednie obuwie oraz odzież termiczną. Warto też pamiętać o termosie z ciepłą herbatą.

Zobacz też: Najlepsze schroniska górskie w Beskidach. Trzy urokliwe propozycje, które warto rozważyć na jesienny urlop

Więcej o: