Trzy najlepsze miejsca, by odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy. Gorąca czekolada, grzaniec i pierniki - czego chcieć więcej?

Trzy najlepsze miejsca, by odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy? Kiedy listopad za oknem straszy szarością i zimnem, większość z nas chciałabym przenieść się do ciepłego i przytulnego miejsca. Wszak za pasem święta, toteż przygotowaliśmy dla was subiektywny przewodnik po - naszym zdaniem - najlepszych miejscach, gdzie napijemy się dobrego grzańca, zmarznięte ręce ogrzejemy gorącą czekoladą, a to wszystko zagryziemy jeszcze piernikiem.

Gdzie warto wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy? W zasadzie w większości polskich miast organizowane są tego typu wydarzenia. Są lokalni wystawcy, dobre jadło i jeszcze lepszy napitek. Zatem jaki obrać kierunek, aby skosztować specjałów i poczuć magię świąt? Oto nasz subiektywny przewodnik.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej informacji znajdziesz na stornie głównej Gazeta.pl.

Jarmark świąteczny, czyli wrocławskie love

Wrocław, to nie tylko jedno z ciekawszych miejsc do odwiedzenia. Nazywane miastem mostów i krasnali. Jednak już w połowie listopada rusza tam jeden z najpopularniejszych polskich jarmarków świątecznych. Łatwo też tam trafić, bo na mieszkańców oraz turystów wystawcy będą czekać w swoich kramikach na wrocławskim rynku, na Placu Solnym oraz przy ulicach Świdnickiej i Oławskiej.

W roku 2022 Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w terminie od 18 listopada do 31 grudnia włącznie z Nocą Sylwestrową. Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem: 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) i 25 grudnia 2022 r. - w tych dniach Jarmark będzie nieczynny,  26 grudnia 2022 r. (drugi dzień Świąt) - Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00, 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) - domki przemysłowe - sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2023 r.).

- czytamy na stronie organizatora.

Klimat wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego jest wyjątkowy i znany przez wiele osób. Drewniane domki wypełnione lokalnymi przysmakami i wyjątkowym rękodziełem, rozświetlone choinki, unoszący się zapach grzanego wina, okraszony cynamonem i imbirem. Czego chcieć więcej?

 

Jarmark bożonarodzeniowy nad morzem? Tylko Gdańsk

Jeśli celujemy w północne rejony Polski, to doskonałym miejscem na spędzenie przedświątecznego czasu będzie gdańska starówka. W historycznym centrum miasta odpalone zostaną nie tylko świetlne iluminacje, ale przede wszystkim rozstawione kolorowe tasze i stragany. Na mieszkańców oraz turystów będą czekać lokalni artyści z wyrobami z bursztynu, oraz restauratorzy i kucharze ze smakołykami, które powstały na bazie historycznych receptur. Konia z rzędem temu, kto oprze się wyjątkowemu zapachowi gorącej czekolady.

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które jest jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji "Odpalamy Święta w Gdańsku". Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market 2020" i uplasował się na 3 miejscu

- podaje organizator gdańskiego jarmarku świątecznego.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się również do Łosiowego, jak i Mikołajowego Zakątku, aby zrobić sobie nie tylko pamiątkowe zdjęcie, ale poczuć wyjątkową magię tego najpiękniejszego okresu w roku.

Media społecznościowe pełne są również zdjęć z poprzedniej edycji jarmarku bożonarodzeniowego. Tam działy się prawdziwe cuda.

 

Jak świąteczne pierniki, to tylko Toruń

Gdzie skosztujemy najlepszego piernika i napijemy się dobrego grzańca? Oczywiście w Toruniu, który znany jest nie tylko z gotyckich zabytków, ale tradycji wypiekania tego przepysznego ciastka. Szczypta kardamonu, garść cynamonu, trochę miodu i odrobina mąki… reszty zdradzać nie będziemy. Tam trzeba się wybrać, nie tylko po pierniki. Lokalni rzemieślnicy zaprezentują nie tylko swoje wyroby, ale ugoszczą - tak jak przystało najlepiej - dobrym jedzeniem i jeszcze lepszym napitkiem. Toruński jarmark bożonarodzeniowy zaprasza każdego. 

Na najmłodszych czekać będzie Mikołaj ze swoim zaprzęgiem oraz jego pomocnicy - elfy. Serce toruńskiej starówki rozbłyśnie wyjątkowym blaskiem już niedługo. Co prawda organizatorzy jeszcze nie podali oficjalnej informacji o starcie jarmarku bożonarodzeniowego, ale tej możemy spodziewać się już niedługo. To jak było w zeszłym roku, możemy sprawdzić w mediach społecznościowych. 

 
Więcej o: