Trzy najlepsze miejsca, by odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy. Gorąca czekolada, grzaniec i pierniki - czego chcieć więcej?

Trzy najlepsze miejsca, by odwiedzić jarmark bożonarodzeniowy? Kiedy listopad za oknem straszy szarością i zimnem, większość z nas chciałabym przenieść się do ciepłego i przytulnego miejsca. Wszak za pasem święta, toteż przygotowaliśmy dla was subiektywny przewodnik po - naszym zdaniem - najlepszych miejscach, gdzie napijemy się dobrego grzańca, zmarznięte ręce ogrzejemy gorącą czekoladą, a to wszystko zagryziemy jeszcze piernikiem.

Gdzie warto wybrać się na jarmark bożonarodzeniowy? W zasadzie w większości polskich miast organizowane są tego typu wydarzenia. Są lokalni wystawcy, dobre jadło i jeszcze lepszy napitek. Zatem jaki obrać kierunek, aby skosztować specjałów i poczuć magię świąt? Oto nasz subiektywny przewodnik.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej informacji znajdziesz na stornie głównej Gazeta.pl.

Jarmark świąteczny, czyli wrocławskie love

Wrocław, to nie tylko jedno z ciekawszych miejsc do odwiedzenia. Nazywane miastem mostów i krasnali. Jednak już w połowie listopada rusza tam jeden z najpopularniejszych polskich jarmarków świątecznych. Łatwo też tam trafić, bo na mieszkańców oraz turystów wystawcy będą czekać w swoich kramikach na wrocławskim rynku, na Placu Solnym oraz przy ulicach Świdnickiej i Oławskiej.

W roku 2022 Jarmark Bożonarodzeniowy odbędzie się w terminie od 18 listopada do 31 grudnia włącznie z Nocą Sylwestrową. Jarmark będzie czynny codziennie od godziny 10:00 do 21:00 z wyjątkiem: 24 grudnia 2022 r. (Wigilia) i 25 grudnia 2022 r. - w tych dniach Jarmark będzie nieczynny,  26 grudnia 2022 r. (drugi dzień Świąt) - Jarmark otwarty od 13:00 do 21:00, 31 grudnia 2022 r. (Sylwester) - domki przemysłowe - sprzedaż do godz. 17:00, wybrane stoiska do godz. 3:00 (1 stycznia 2023 r.).

- czytamy na stronie organizatora.

Klimat wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego jest wyjątkowy i znany przez wiele osób. Drewniane domki wypełnione lokalnymi przysmakami i wyjątkowym rękodziełem, rozświetlone choinki, unoszący się zapach grzanego wina, okraszony cynamonem i imbirem. Czego chcieć więcej?

 

Gdzie na weekend w Europie zimą?Gdzie na weekend w Europie zimą? Te kierunki są nieoczywiste

Jarmark bożonarodzeniowy nad morzem? Tylko Gdańsk

Jeśli celujemy w północne rejony Polski, to doskonałym miejscem na spędzenie przedświątecznego czasu będzie gdańska starówka. W historycznym centrum miasta odpalone zostaną nie tylko świetlne iluminacje, ale przede wszystkim rozstawione kolorowe tasze i stragany. Na mieszkańców oraz turystów będą czekać lokalni artyści z wyrobami z bursztynu, oraz restauratorzy i kucharze ze smakołykami, które powstały na bazie historycznych receptur. Konia z rzędem temu, kto oprze się wyjątkowemu zapachowi gorącej czekolady.

Jarmark Bożonarodzeniowy to coroczne wydarzenie, które jest jedną z inicjatyw miejskich odbywających się w ramach akcji "Odpalamy Święta w Gdańsku". Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy jako jedyny w Polsce został nominowany w konkursie o tytuł "European Best Christmas Market 2020" i uplasował się na 3 miejscu

- podaje organizator gdańskiego jarmarku świątecznego.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Warto wybrać się również do Łosiowego, jak i Mikołajowego Zakątku, aby zrobić sobie nie tylko pamiątkowe zdjęcie, ale poczuć wyjątkową magię tego najpiękniejszego okresu w roku.

Media społecznościowe pełne są również zdjęć z poprzedniej edycji jarmarku bożonarodzeniowego. Tam działy się prawdziwe cuda.

 

Tajemnicze światło nad Route 66 intrygujeTajemnicze światło nad Route 66. Czym jest pomarańczowa kula?

Jak świąteczne pierniki, to tylko Toruń

Gdzie skosztujemy najlepszego piernika i napijemy się dobrego grzańca? Oczywiście w Toruniu, który znany jest nie tylko z gotyckich zabytków, ale tradycji wypiekania tego przepysznego ciastka. Szczypta kardamonu, garść cynamonu, trochę miodu i odrobina mąki… reszty zdradzać nie będziemy. Tam trzeba się wybrać, nie tylko po pierniki. Lokalni rzemieślnicy zaprezentują nie tylko swoje wyroby, ale ugoszczą - tak jak przystało najlepiej - dobrym jedzeniem i jeszcze lepszym napitkiem. Toruński jarmark bożonarodzeniowy zaprasza każdego. 

Na najmłodszych czekać będzie Mikołaj ze swoim zaprzęgiem oraz jego pomocnicy - elfy. Serce toruńskiej starówki rozbłyśnie wyjątkowym blaskiem już niedługo. Co prawda organizatorzy jeszcze nie podali oficjalnej informacji o starcie jarmarku bożonarodzeniowego, ale tej możemy spodziewać się już niedługo. To jak było w zeszłym roku, możemy sprawdzić w mediach społecznościowych. 

 

Nawiedzone zamki w Polsce. CzochaNawiedzone zamki w Polsce. Legendy głoszą, że grasują tam duchy i upiory

Więcej o: