Temperatura w Beskidzie Sądeckim. Listopad w tym roku jest tu wyjątkowo ciepły

Temperatura w Beskidzie Sądecki w listopadzie wciąż nas zaskakuje! Aura za oknem wciąż utrzymuje się bez większych opadów, a za to ze sporą ilością słońca. Także temperatura w listopadzie wygląda obiecująco a długi weekend, który jest przed nami ma być tam ciepły i słoneczny. Jeśli zatem planujesz krótki odpoczynek w tym terminie, to warto spędzić wolny czas właśnie tam.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Sądeckim. Sprawdź pogodę na listopad!

Temperatura w Beskidzie Sądeckim w listopadzie sprawia, że coraz więcej osób myśli o wyjeździe, choćby na kilka dni w te rejony. Zbliża się długi listopadowy weekend, a co za tym idzie warto zaplanować już teraz ten czas. Beskidy to dobre miejsce na relaks zwłaszcza, że najwyższa temperatura w Beskidzie Sądeckim w listopadzie prezentuje się zachęcająco.

beskid sądecki, polskabeskid sądecki, polska Fot. Shutterstock

Według przewidywań meteorologów maksymalna wartość sięgnie nawet 15 stopni Celsjusza i to właśnie w okresie długiego weekendu. Warto przypomnieć, że w tym roku to mogą być aż 3 dni wolne od pracy, dlatego też szkoda z nich nie skorzystać.

Najniższa temperatura w Beskidzie Sądeckim - listopad

W Beskidzie Sądeckim najniższa temperatura jaka będzie w listopadzie oczywiście nie będzie zbyt wysoka. Wpływ na to ma nie tylko pora roku, ale też ogólne położenie geograficzne oraz zróżnicowany klimat jaki panuje w tym obszarze Polski. Synoptycy zapowiadają, że najniższa temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, a ponadto mogą pojawić się także częstsze opady deszczu.

Krynina, Jaworzyna Krynicka, Beskid Sądecki / fot. ShutterstockKrynina, Jaworzyna Krynicka, Beskid Sądecki / fot. Shutterstock Krynina, Jaworzyna Krynicka, Beskid Sądecki / fot. Shutterstock

Taka zmiana aury przewidywana jest jednak dopiero po upływie połowy miesiąca. Wcześniejsze temperatury w ciągu nocy będą wahać się od 1 do 3 stopni Celsjusza. Należy jednak pamiętać, że w górach pogoda potrafi być nieprzewidywalna i pojawić się mogą nie tylko delikatne przymrozki, ale także pierwszy śnieg.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Jaka będzie średnia temperatura w Beskidzie Sądeckim w listopadzie?

Ile będzie wynosić wartość średniej temperatury w Beskidzie Sądeckim w listopadzie? Trzeba przyznać, że tegoroczny listopad należy do jednych z ładniejszych i cieplejszych. Niektórzy z nas zapewne nie mogą się już doczekać śniegu i zimy, ale póki co słońce i witamina D wpływa na nasz organizm bardzo pozytywnie. Korzystajmy zatem z nich jak najwięcej. Meteorolodzy twierdzą, że średnia temperatura w Beskidzie Sądeckim sięgnie 8 stopni Celsjusza, a w listopadzie to całkiem sporo. Na śnieg i mróz trzeba będzie jeszcze trochę poczekać co z pewnością ucieszy turystów, którzy planują spędzić wolne dni wspinając się m.in. na Wielkiego Rogacza, czyli jeden ze szczytów w Beskidzie Sądeckim.

Jaka temperatura będzie w Beskidzie Sądeckim - listopad nadal zachęca do wyprawy na szlaki

Temperatura jaka w listopadzie będzie w Beskidzie Sądeckim wciąż zachęca do długich, pieszych wędrówek. Trzeba oczywiście pamiętać, że dni w listopadzie są krótsze, ale nadal możemy cieszyć się słońcem, które w listopadzie w ciągu dnia świeci przez około 9 godzin. Listopadowa aura w tym roku jest wyjątkowo łaskawa i pozwala cieszyć się piękną pogodą. W listopadzie w Beskidzie Sądeckim będzie około 20 dni ze słońcem i bez opadów. Pamiętajmy, że zbliża się do nas zima, więc korzystajmy intensywnie z ładnej pogody, póki jest to możliwe.

Zobacz też: Wyjątkowa atrakcja w górach ma już lata świetności za sobą? Internauci: "Na żywo tragedia"

Więcej o: