Temperatura w Gorcach - listopad wciąż zachwyca piękną pogodą!

Temperatura w Gorcach w listopadzie jaką zapowiadają synoptycy wygląda tak dobrze, że aż trudno uwierzyć, że to właściwie już listopad. Trzeba przyznać, że w tym roku jesień jest wyjątkowa piękna, kolorowa i słoneczna. Warto więc czerpać z takiej pogody jak najwięcej i spędzać czas na świeżym powietrzu.

Najwyższa temperatura w Gorcach. Listopad to dobry czas na spacer po Gorczańskim Parku Narodowym

Temperatura w Gorcach w listopadzie wręcz będzie zachęcać do spacerów i pieszych wędrówek. Najwyższa temperatura w Gorcach w listopadzie przewidziana przez meteorologów potwierdza, że szkoda marnować wolne dni na siedzenie w domu.

Widok na Gorce.Widok na Gorce. zdjęcie ilustracyjne, iStock

Gorczański Park Narodowy jest piękny o każdej porze roku, więc jeśli nie miałeś okazji jeszcze go zobaczyć to zachęcamy. Zwłaszcza, że w listopadzie znajdzie się jeszcze sporo słonecznych i umiarkowanie ciepłych dni. Maksymalna temperatura jaką zapowiadają synoptycy może sięgnąć blisko 14 stopni Celsjusza, a to zdecydowanie sprzyja spacerom na łonie natury.

Najniższa temperatura w Gorcach - listopad przyniesie chłodniejsze noce

Jaka będzie najniższa temperatura w Gorcach w listopadzie? Według synoptyków przynajmniej do połowy miesiąca temperatura w nocy wahać będzie się od 2 do nawet 7 stopni Celsjusza.

Panorama: Pieniny i Gorce znad Zalewu Czorsztyńskiego.Panorama: Pieniny i Gorce znad Zalewu Czorsztyńskiego. zdjęcie ilustracyjne, iStock

Zdecydowane ochłodzenie przyjdzie 11 listopada, kiedy zaczną się zimniejsze noce. Meteorolodzy zapowiadają, że najniższa temperatura może w tym obszarze spaść poniżej 0 stopni Celsjusza. Warto zatem przygotować się też na chłodniejsze dni, które nadejdą w następnym miesiącu.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Średnia temperatura w Gorcach. W listopadzie może wiać delikatny wiatr

Średnia temperatura w Gorcach na listopad sięgnie około 8 stopni Celsjusza. Mimo, że nie jest to bardzo niska temperatura powietrza to może nam się wydawać, że jest zimniej. Wpływać na to będzie delikatny powiew wiatru, który może pojawić się w tym czasie. Zatem jeśli planujesz spacer to pamiętaj o tym, aby odpowiednio się do niego przygotować. Załóż wygodne i ciepłe buty, odpowiednią odzież, a także zabierz płaszcz przeciwdeszczowy i termos z ciepłą herbatą.

Jaka temperatura będzie w Gorcach w listopadzie?

Jaka zatem będzie temperatura i pogoda w Gorcach w listopadzie? Obserwując prognozy pogody można stwierdzić, że nie będzie najgorzej. Pojawi się jeszcze kilka słonecznych i cieplejszych dni, w których temperatura będzie miała blisko 10 stopni Celsjusza. Synoptycy zapewniają, że mimo delikatnych zachmurzenia nie pojawią się obfite opady deszczu. Zdarzyć się mogą jedynie przelotne opady, dlatego też planując spacer czy dłuższą wędrówkę warto wcześniej sprawdzić prognozę pogody.

Zobacz też: Najpiękniejsze uzdrowiska w górach. W tych miejscach zadbasz o zdrowie i nacieszysz się widokami

Więcej o: